Licensed to Cambridge High School - WI Hy-Tek's Meet Manager 6/25/2010 09:02 AM
                   Cambridge Blue Jay Invite 2011 - 4/7/2011                   
                                   4/7/2011                                    
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Riehle, Maddie               Jefferson                13.64q  3 
  2 Hanson, Alexis               Sugar River              13.66q  1 
  3 Beggs, Kim                   Evansville               13.72q  3 
  4 Wentz, Michelle              ALCS                     14.08q  3 
  5 Eldred, Lori                 Wisconsin School         14.14q  2 
  6 Jackson, Tory                Edgerton                 14.15q  1 
  7 Rear, Quinn                  Sugar River              14.24q  1 
  8 Hooker, Sydney               DEER                     14.31q  2 
  9 Rudolph, Anya                Cambridge                14.56   1 
 10 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School         14.71   1 
 11 Aiello, Mallory              Jefferson                14.73   1 
 12 Linse, Brooke                Jefferson                14.89   2 
 13 Rinden, Allisa               DEER                     15.35   2 
 14 Sanoy, Cassie                DEER                     15.62   3 
 15 Templeton, Emily             Evansville               15.70   3 
 16 Dawson, Kelly                Cambridge                15.73   1 
 17 Castro, Cynthia              Edgerton                 16.06   2 
 18 Pate, Shelbey                Evansville               16.29   2 
 
Event 1  Girls 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hanson, Alexis               Sugar River              13.51    10  
  2 Riehle, Maddie               Jefferson                13.72     8  
  3 Beggs, Kim                   Evansville               14.01     6  
  4 Rear, Quinn                  Sugar River              14.10     5  
  5 Jackson, Tory                Edgerton                 14.11     4  
  6 Eldred, Lori                 Wisconsin School         14.48     3  
  7 Wentz, Michelle              ALCS                     14.58     2  
  8 Hooker, Sydney               DEER                     14.59     1  
Preliminaries
  9 Rudolph, Anya                Cambridge                       
 10 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School                
 11 Aiello, Mallory              Jefferson                       
 12 Linse, Brooke                Jefferson                       
 13 Rinden, Allisa               DEER                            
 14 Sanoy, Cassie                DEER                            
 15 Templeton, Emily             Evansville                      
 16 Dawson, Kelly                Cambridge                       
 17 Castro, Cynthia              Edgerton                        
 18 Pate, Shelbey                Evansville                      
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Schneider, Zach              Evansville               11.81q  1 
  2 Adappur, Joe                 Jefferson                12.14q  2 
  3 Rockwell, Jordan             ALCS                     12.25q  2 
  4 Grams, Jacob                 Edgerton                 12.27q  2 
  4 Lipperer, Nate               Jefferson                12.27q  3 
  6 Frei, Merrick                Wisconsin School         12.34q  3 
  7 Bigler, Cody                 Sugar River              12.52q  2 
  8 Gausman, Stephan             Edgerton                 12.59q  1 
  9 Bjugstad, Tom                Evansville               12.97   3 
 10 Kornelson, Seth              Cambridge                13.06   3 
 11 Zepeda-Amador, Jose          Wisconsin School         13.13   2 
 12 Carpenter, Tanner            Cambridge                13.51   3 
 13 Nebel, Eric                  DEER                     13.63   1 
 14 Kenseth, Jared               Cambridge                13.72   1 
 15 Gibbens, Kevin               ALCS                     13.90   1 
 
Event 2  Boys 100 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schneider, Zach              Evansville               11.75    10  
  2 Adappur, Joe                 Jefferson                12.03     8  
  3 Rockwell, Jordan             ALCS                     12.12     6  
  4 Grams, Jacob                 Edgerton                 12.19     5  
  5 Lipperer, Nate               Jefferson                12.20     4  
  6 Bigler, Cody                 Sugar River              12.39     3  
  7 Frei, Merrick                Wisconsin School         12.61     2  
  8 Gausman, Stephan             Edgerton                 12.72     1  
Preliminaries
  9 Bjugstad, Tom                Evansville                      
 10 Kornelson, Seth              Cambridge                       
 11 Zepeda-Amador, Jose          Wisconsin School                
 12 Carpenter, Tanner            Cambridge                       
 13 Nebel, Eric                  DEER                            
 14 Kenseth, Jared               Cambridge                       
 15 Gibbens, Kevin               ALCS                            
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                 Prelims 
================================================================
  1 Linse, Megan                 Jefferson                16.59q 
  2 Ortgiesen, Victoria          Sugar River              17.41q 
  3 Oren, Whitney                Edgerton                 17.78q 
  4 Falligant, Toni              Edgerton                 17.92q 
  5 Henningson, Lexi             Jefferson                18.03q 
  6 Atkins, Savanna              Sugar River              18.65q 
  7 Nastala, Shelby              Edgerton                 18.69q 
  8 Wintlend, Maddilynn          Jefferson                21.47q 
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Linse, Megan                 Jefferson                16.59    10  
  2 Ortgiesen, Victoria          Sugar River              17.41     8  
  3 Oren, Whitney                Edgerton                 17.78     6  
  4 Falligant, Toni              Edgerton                 17.92     5  
  5 Henningson, Lexi             Jefferson                18.03     4  
  6 Atkins, Savanna              Sugar River              18.65     3  
  7 Nastala, Shelby              Edgerton                 18.69     2  
  8 Wintlend, Maddilynn          Jefferson                21.47     1  
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Beckman, Jon                 Sugar River              16.36q  2 
  2 Richard, Trevor              DEER                     16.37q  2 
  3 Dobratz, Tyler               Edgerton                 16.42q  1 
  4 Stern, Josh                  Sugar River              17.44q  1 
  5 Johnson, Kelvin              Sugar River              17.45q  1 
  6 glascock, matthew            Jefferson                19.75q  2 
  7 Komoroski, Mitchell          Jefferson                19.88q  1 
  8 Anderson, Kyle               Evansville               20.03q  2 
  9 Steinmetz, Dakota            Wisconsin School         20.21   2 
 10 Knudson, Jordan              Evansville               20.79   2 
 11 Hahn, Gunner                 Wisconsin School         20.99   1 
 12 Gill, Harpreet               ALCS                     21.58   2 
 13 Converse, Adam               Edgerton                 21.90   1 
 14 Christison, Colin            ALCS                     23.78   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Dobratz, Tyler               Edgerton                 15.74    10  
  2 Beckman, Jon                 Sugar River              16.38     8  
  3 Richard, Trevor              DEER                     16.83     6  
  4 Stern, Josh                  Sugar River              17.54     5  
  5 Johnson, Kelvin              Sugar River              18.05     4  
  6 Komoroski, Mitchell          Jefferson                19.67     3  
  7 glascock, matthew            Jefferson                20.06     2  
  8 Anderson, Kyle               Evansville               20.22     1  
Preliminaries
  9 Steinmetz, Dakota            Wisconsin School                
 10 Knudson, Jordan              Evansville                      
 11 Hahn, Gunner                 Wisconsin School                
 12 Gill, Harpreet               ALCS                            
 13 Converse, Adam               Edgerton                        
 14 Christison, Colin            ALCS                            
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Hanson, Alexis               Sugar River              28.81q  2 
  2 Thornton, Tess               Evansville               28.90q  1 
  3 Wentz, Michelle              ALCS                     29.15q  2 
  4 Beggs, Kim                   Evansville               29.34q  1 
  5 Jeffery, Carley              Cambridge                29.40q  1 
  6 Schuld, Christy              Jefferson                29.54q  2 
  7 Lawrence, Abby               Edgerton                 29.62q  2 
  8 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School         30.04q  2 
  9 Rudolph, Anya                Cambridge                30.20   2 
 10 Hooker, Sydney               DEER                     30.30   1 
 11 Linse, Brooke                Jefferson                30.32   1 
 12 Giddley, Michelle            Evansville               31.34   2 
 13 Dawson, Kelly                Cambridge                32.50   2 
 14 Rinden, Allisa               DEER                     33.36   1 
 15 Sanoy, Cassie                DEER                     35.31   1 
 
Event 7  Girls 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Hanson, Alexis               Sugar River              28.13    10  
  2 Thornton, Tess               Evansville               28.28     8  
  3 Jeffery, Carley              Cambridge                29.44     6  
  4 Beggs, Kim                   Evansville               29.68     5  
  5 Wentz, Michelle              ALCS                     29.69     4  
  6 Lawrence, Abby               Edgerton                 29.90     3  
  7 Schuld, Christy              Jefferson                29.95     2  
  8 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School         29.99     1  
Preliminaries
  9 Rudolph, Anya                Cambridge                       
 10 Hooker, Sydney               DEER                            
 11 Linse, Brooke                Jefferson                       
 12 Giddley, Michelle            Evansville                      
 13 Dawson, Kelly                Cambridge                       
 14 Rinden, Allisa               DEER                            
 15 Sanoy, Cassie                DEER                            
 
Event 8  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Schneider, Zach              Evansville               23.78q  1 
  2 Resnick, Alex                Cambridge                24.40q  2 
  3 Rockwell, Jordan             ALCS                     24.65q  1 
  4 Linsley, Peter               Edgerton                 24.90q  2 
  5 Southwell, Lee               Edgerton                 25.28q  3 
  6 Kraehnke, Ryan               Jefferson                25.34q  1 
  7 Morrissey, Lennon            Wisconsin School         25.40q  2 
  8 French, Kirbie               Sugar River              25.84q  1 
  9 Komoroski, Mitchell          Jefferson                26.16   3 
 10 Benton, Donald               Sugar River              26.19   1 
 11 Bjugstad, Tom                Evansville               26.63   3 
 12 Kornelson, Seth              Cambridge                27.34   3 
 13 Zepeda-Amador, Jose          Wisconsin School         27.42   3 
 14 Nebel, Eric                  DEER                     28.02   3 
 14 Gibbens, Kevin               ALCS                     28.02   2 
 16 bailey, a                    DEER                     28.19   3 
 17 Taylor, Nate                 DEER                     34.94   1 
 18 Petters, Josh                Cambridge                35.07   2 
 
Event 8  Boys 200 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Schneider, Zach              Evansville               23.66    10  
  2 Resnick, Alex                Cambridge                24.12     8  
  3 Rockwell, Jordan             ALCS                     24.26     6  
  4 Kraehnke, Ryan               Jefferson                24.47     5  
  5 French, Kirbie               Sugar River              24.82     4  
  6 Southwell, Lee               Edgerton                 24.90     3  
  7 Morrissey, Lennon            Wisconsin School         24.95     2  
  8 Linsley, Peter               Edgerton                 25.37     1  
Preliminaries
  9 Komoroski, Mitchell          Jefferson                       
 10 Benton, Donald               Sugar River                     
 11 Bjugstad, Tom                Evansville                      
 12 Kornelson, Seth              Cambridge                       
 13 Zepeda-Amador, Jose          Wisconsin School                
 14 Nebel, Eric                  DEER                            
 14 Gibbens, Kevin               ALCS                            
 16 bailey, a                    DEER                            
 17 Taylor, Nate                 DEER                            
 18 Petters, Josh                Cambridge                       
 
Event 9  Girls 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Ortgiesen, Victoria          Sugar River              49.42   2   10  
  2 Atkins, Savanna              Sugar River              52.41   2    8  
  3 Oren, Whitney                Edgerton                 53.04   2    6  
  4 Nastala, Shelby              Edgerton                 53.56   2    5  
  5 Moran, Allison               Cambridge                55.77   1    4  
  6 Linse, Megan                 Jefferson                55.96   2    3  
  7 Rechlin, Karlie              Jefferson              1:01.89   2    2  
  8 Andrew, Mary                 Evansville             1:04.41   1    1  
  9 Pomplun, April               Evansville             1:08.60   1 
 
Event 10  Boys 300 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stern, Josh                  Sugar River              43.12   2   10  
  2 Johnson, Kelvin              Sugar River              44.15   2    8  
  3 Beckman, Jon                 Sugar River              44.90   2    6  
  4 Hernandez, Edgar             Jefferson                45.77   2    5  
  5 Richard, Trevor              DEER                     46.02   2    4  
  6 Redpenning, Justin           Edgerton                 48.01   2    3  
  7 Castillo, Jose               Wisconsin School         48.34   2    2  
  8 Friedwald, Alex              Jefferson                49.64   2    1  
  9 Steinmetz, Dakota            Wisconsin School         53.65   1 
 10 Hahn, Gunner                 Wisconsin School         55.49   1 
 11 Knudson, Jordan              Evansville               55.91   1 
 12 Anderson, Kyle               Evansville               56.18   1 
 13 Gill, Harpreet               ALCS                     56.50   1 
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brom, Amanda                 Jefferson              1:03.23   2   10  
  2 Lawrence, Abby               Edgerton               1:06.78   2    8  
  3 Eikland, Emily               Cambridge              1:08.40   2    6  
  4 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School       1:08.90   2    5  
  5 Walters, Alex                Sugar River            1:09.08   2    4  
  6 Schuld, Christy              Jefferson              1:10.25   2    3  
  7 Hensel, Amy                  Cambridge              1:13.41   1    2  
  8 Golfinos, Athena             Cambridge              1:19.69   1    1  
  9 Ahady, Mariam                Evansville             1:37.65   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Haak, Dennis                 Sugar River              52.76   2   10  
  2 Tonuci, Ron                  Edgerton                 55.03   2    8  
  3 Resnick, Alex                Cambridge                55.04   2    6  
  4 Rockwell, Jordan             ALCS                     55.27   1    5  
  5 Vickery, Justin              Evansville               57.18   2    4  
  6 Moc, Colton                  Evansville             1:01.06   2    3  
  7 Langer, Lucas                Edgerton               1:01.37   2    2  
  8 Grieser, Jens                Cambridge              1:02.35   1    1  
  9 Hackner, Chase               Edgerton               1:02.80   2 
 10 Worley, Holdin               Evansville             1:10.31   1 
 
Event 13  Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Schmitz, Katie               Sugar River            2:39.59    10  
  2 Bartelt, Krystin             Jefferson              2:51.66     8  
  3 Davis, Amanda                ALCS                   2:53.35     6  
  4 Dorst, Anna                  Wisconsin School       3:18.03     5  
  5 Marshall, Natalie            Cambridge              3:30.90     4  
 -- Feliciano, Amandi            Wisconsin School            DQ  
 
Event 14  Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, Ryan                  Sugar River            2:03.62    10  
  2 Haak, Dennis                 Sugar River            2:04.00     8  
  3 Morrison, Clayton            Jefferson              2:04.37     6  
  4 Smith, Corey                 Evansville             2:12.15     5  
  5 Hackner, Chase               Edgerton               2:15.48     4  
  6 Briggs, Thomas               ALCS                   2:24.27     3  
  7 Topel, Micah                 Evansville             2:24.57     2  
  8 Langer, Lucas                Edgerton               2:25.06     1  
  9 Grieser, Jens                Cambridge              2:25.41  
 10 Owens, Shaun                 Cambridge              2:26.56  
 11 Behm, Keith                  Cambridge              2:31.06  
 12 Kubitz, Tyler                DEER                   2:37.45  
 
Event 15  Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Fritz, Haley                 Edgerton               6:06.65    10  
  2 Chapados, Cassie             Edgerton               6:09.13     8  
  3 Daly, Kelly                  Cambridge              6:17.11     6  
  4 Hampton, Katie               Cambridge              6:18.89     5  
  5 Davis, Amanda                ALCS                   6:19.62     4  
  6 Schaller, Emily              ALCS                   6:20.03     3  
  7 Kubicek, Bernice             Jefferson              6:23.94     2  
  8 Brown, Jamie                 Sugar River            6:32.81     1  
  9 Jerosch, Julianna            ALCS                   6:41.59  
 10 Ley, Maddy                   Cambridge              6:48.31  
 11 Finco, Kaitlin               Edgerton               6:51.00  
 12 Gorski, Emma                 Sugar River            6:52.00  
 13 Cruse, Nichole               Evansville             6:57.35  
 
Event 16  Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McCoy, Ryan                  Sugar River            4:35.42    10  
  2 Paucek, Brendon              Jefferson              5:00.97     8  
  3 Miller, Riley                Sugar River            5:08.76     6  
  4 Greenler, Scott              Edgerton               5:09.00     5  
  5 Schmit, Jake                 Evansville             5:10.58     4  
  6 Koss, Taylor                 Wisconsin School       5:26.63     3  
  7 Owens, Shaun                 Cambridge              5:28.35     2  
  8 Hataj, Nate                  Edgerton               5:32.00     1  
  9 Briggs, Thomas               ALCS                   5:35.26  
 10 Behm, Keith                  Cambridge              5:36.53  
 11 Toles, Justin                Wisconsin School       5:41.38  
 12 Kubitz, Tyler                DEER                   5:52.20  
 13 Hampton, Chad                Cambridge              6:21.01  
 
Event 17  Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Larson, Jenny                Evansville            12:32.47    10  
  2 Janes, Lauren                Evansville            13:16.80     8  
  3 Chapados, Cassie             Edgerton              13:36.52     6  
  4 Paucek, Maggie               Jefferson             14:09.44     5  
  5 Schaller, Emily              ALCS                  14:24.24     4  
  6 Jerosch, Julianna            ALCS                  14:25.00     3  
  7 Kolasa, Natalie              Sugar River           14:40.00     2  
 
Event 18  Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Morgan, Wesley               Sugar River           11:16.57    10  
  2 Schmit, Jake                 Evansville            11:24.15     8  
  3 Vetterli, Young-Chul         Sugar River           11:32.73     6  
  4 Greenler, Scott              Edgerton              11:42.49     5  
  5 Linse, Zach                  Jefferson             11:56.05     4  
  6 Toles, Justin                Wisconsin School      12:21.06     3  
  7 Jacobsn, Jeremy              Cambridge             12:50.13     2  
 
Event 19  Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Evansville High School  'A'                        10:59.84    10  
     1) Janes, Lauren                   2) Thornton, Tess                 
     3) Larson, Jenny                   4) Klitzman, Kayla                
  2 Sugar River Raiders  'A'                           11:18.78     8  
     1) Kolasa, Natalie                 2) Brown, Jamie                   
     3) Walters, Alex                   4) Schmitz, Katie                 
  3 Cambridge  'A'                                     11:31.66     6  
     1) Eikland, Emily                  2) Hampton, Katie                 
     3) Hensel, Amy                     4) Daly, Kelly                    
 
Event 20  Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                            8:46.19    10  
     1) Haak, Dennis                    2) Morgan, Wesley                 
     3) McCoy, Ryan                     4) Yeiser, Alexander              
  2 Evansville High School  'A'                         9:17.34     8  
     1) Vickery, Justin                 2) Topel, Micah                   
     3) Yoerger, Alex                   4) Smith, Corey                   
  3 Edgerton  'A'                                       9:47.57     6  
     1) Davis, Beau                     2) Cleveland, Cason               
     3) Hataj, Nate                     4) Grauvogl, Forrest              
  4 Wisconsin School for the Def  'A'                  10:38.19     5  
     1) Needs, Elijah                   2) Bostwick, Brady                
     3) Toles, Justin                   4) Evans, Tanner                  
  5 Jefferson High School  'A'                         10:55.05     4  
     1) Wright, Billy                   2) Christensen, Jarrett           
     3) Garcia, Spenser                 4) Bates, Nick                    
 
Event 21  Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgerton  'A'                                         55.36    10  
  2 Sugar River Raiders  'A'                              56.44     8  
     1) Hollis, Harley                  2) Rear, Quinn                    
     3) Brusveen, Ashley                4) Neperud, Megan                 
  3 Jefferson High School  'A'                          1:00.20     6  
     1) Rechlin, Karlie                 2) Wintlend, Maddilynn            
     3) Pogantsch, Hannah               4) Horn, Hannah                   
 -- Evansville High School  'A'                              DQ  
     1) Templeton, Emily                2) Pate, Shelbey                  
     3) Gay, Suzannah                   4) Giddley, Michelle              
 
Event 22  Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Wisconsin School for the Def  'A'                     47.23    10  
     1) Koss, Taylor                    2) Castillo, Jose                 
     3) Morrissey, Lennon               4) Frei, Merrick                  
  2 Edgerton  'A'                                         48.28     8  
     1) Schleunsner, Jarod              2) Gausman, Stephan               
     3) Grams, Jacob                    4) Linsley, Peter                 
  3 Jefferson High School  'A'                            48.31     6  
     1) Adappur, Joe                    2) Lipperer, Nate                 
     3) Streich, Cole                   4) Eggers, Patrick                
  4 Evansville High School  'A'                           49.05     5  
     1) Bjugstad, Tom                   2) Sendelbach, Dalton             
     3) Boley, J J                      4) Schneider, Zach                
  5 Sugar River Raiders  'A'                              49.37     4  
     1) Bigler, Cody                    2) Stadelman, Justin              
     3) Benton, Donald                  4) Dorn, Evan                     
  6 Cambridge  'A'                                        56.37     3  
     1) Carpenter, Tanner               2) Kenseth, Jared                 
     3) Kornelson, Seth                 4) Petters, Josh                  
 
Event 23  Girls 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                            1:54.41    10  
     1) Hanson, Alexis                  2) Neperud, Megan                 
     3) Diaz, Emily                     4) Ortgiesen, Victoria            
  2 Edgerton  'A'                                       1:56.47     8  
  3 Evansville High School  'A'                         1:58.48     6  
     1) Thornton, Tess                  2) Barcena, Brooke                
     3) Klitzman, Kayla                 4) Beggs, Kim                     
  4 Cambridge  'A'                                      1:59.02     5  
     1) Jarlsberg, Jazmynn              2) Jeffery, Carley                
     3) Moran, Allison                  4) Rudolph, Anya                  
  5 Jefferson High School  'A'                          2:01.75     4  
     1) Rechlin, Karlie                 2) Linse, Brooke                  
     3) Aiello, Mallory                 4) Henningson, Lexi               
 
Event 24  Boys 4x200 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgerton  'A'                                       1:37.59    10  
     1) Schleunsner, Jarod              2) Grams, Jacob                   
     3) Linsley, Peter                  4) Dobratz, Tyler                 
  2 Sugar River Raiders  'A'                            1:39.00     8  
     1) Beckman, Jon                    2) Bigler, Cody                   
     3) Woods, Garrison                 4) Stadelman, Justin              
  3 Wisconsin School for the Def  'A'                   1:44.24     6  
     1) Zepeda-Amador, Jose             2) Steinmetz, Dakota              
     3) Morrissey, Lennon               4) Frei, Merrick                  
  4 Evansville High School  'A'                         1:48.70     5  
     1) Anderson, Kyle                  2) Worley, Holdin                 
     3) Knudson, Jordan                 4) Moc, Colton                    
 -- Jefferson High School  'A'                               DQ  
     1) Adappur, Joe                    2) Lipperer, Nate                 
     3) Streich, Cole                   4) Eggers, Patrick                
 
Event 25  Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                            4:35.63    10  
     1) Diaz, Emily                     2) Walters, Alex                  
     3) Atkins, Savanna                 4) Schmitz, Katie                 
  2 Edgerton  'A'                                       4:43.84     8  
  3 Jefferson High School  'A'                          4:48.18     6  
     1) Schuld, Christy                 2) Aiello, Mallory                
     3) Wintlend, Maddilynn             4) Brom, Amanda                   
  4 Cambridge  'A'                                      4:49.12     5  
     1) Moran, Allison                  2) Jeffery, Carley                
     3) Eikland, Emily                  4) Hensel, Amy                    
 
Event 26  Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Edgerton  'A'                                       3:43.46    10  
     1) Tonuci, Ron                     2) Redpenning, Justin             
     3) Schleunsner, Jarod              4) Langer, Lucas                  
  2 Sugar River Raiders  'A'                            3:44.45     8  
     1) Stern, Josh                     2) Johnson, Kelvin                
     3) French, Kirbie                  4) Woods, Garrison                
  3 Jefferson High School  'A'                          4:06.65     6  
     1) Sanchez, Kevin                  2) Friedwald, Alex                
     3) Coloso, Joe                     4) Ashburn, Spencer               
  4 Wisconsin School for the Def  'A'                   4:32.82     5  
     1) Hahn, Gunner                    2) Bostwick, Brady                
     3) Needs, Elijah                   4) Evans, Tanner                  
 
Event 27  Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brusveen, Ashley             Sugar River            5-03.00    10  
  2 Gay, Sylvia                  Evansville             5-00.00     8  
  3 Bierd, Terissa               DEER                   4-08.00     6  
  4 Jeffery, Carley              Cambridge              4-06.00     5  
  5 Popenfus, Sabrina            Sugar River           J4-06.00     4  
  6 Barcena, Brooke              Evansville             4-04.00     2  
  6 Snell, Tessa                 Edgerton               4-04.00     2  
  6 Linse, Brooke                Jefferson              4-04.00     2  
  9 Atkins, Savanna              Sugar River           J4-04.00  
 10 Hackner, Kaitlyn             Edgerton               4-02.00  
 11 Dawson, Kelly                Cambridge             J4-02.00  
 
Event 28  Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Farmer, Brett                Cambridge              5-10.00     9  
  1 Redpenning, Justin           Edgerton               5-10.00     9  
  3 French, Kirbie               Sugar River            5-08.00     5.5
  3 Woods, Garrison              Sugar River            5-08.00     5.5
  5 Schneider, Zach              Evansville             5-06.00     4  
  6 Richard, Trevor              DEER                   5-04.00     2.5
  6 Hahn, Gunner                 Wisconsin School       5-04.00     2.5
  8 Worley, Holdin               Evansville             5-02.00     1  
 -- Sanchez, Kevin               Jefferson                   NH  
 -- Zehren, Justin               Jefferson                   NH  
 
Event 29  Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lezotte, Rachel              Evansville             8-00.00    10  
  2 Jeter, Sarah                 Edgerton               7-06.00     8  
  3 Neperud, Megan               Sugar River           J7-06.00     6  
  4 Rick, Liza                   DEER                   7-00.00     5  
  5 Sweeney, Lauren              Edgerton               6-06.00     4  
 -- Kruckenburg, Megan           Edgerton                    NH  
 -- Hinich, Cassandra            Cambridge                   NH  
 -- Kubicek, Bernice             Jefferson                   NH  
 -- Woller, Bianca               Sugar River                 NH  
 
Event 30  Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Samuelson, Brent             Edgerton              12-00.00    10  
  2 Morgan, Wesley               Sugar River          J12-00.00     8  
  3 Dockter, Cole                Sugar River           10-00.00     6  
  4 Schenk, Jon                  DEER                 J10-00.00     5  
  5 Boley, J J                   Evansville           J10-00.00     4  
  6 Owens, Shaun                 Cambridge              9-06.00     3  
  7 Sendelbach, Dalton           Evansville             9-00.00     2  
  8 DeWar, Jared                 Edgerton              J9-00.00     1  
  9 Rossmiller, Ethan            Evansville             8-06.00  
 10 Collar, Nick                 DEER                  J8-06.00  
 10 Coloso, Joe                  Jefferson             J8-06.00  
 -- Friedwald, Alex              Jefferson                   NH  
 
Event 31  Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Eldred, Lori                 Wisconsin School      14-09.00    10  
  2 Gimmer, Jennifer             Edgerton              14-07.75     8  
  3 Linse, Megan                 Jefferson             14-04.00     6  
  4 Hanson, Alexis               Sugar River           14-03.00     5  
  5 Bromley, Rachael             Evansville            14-01.00     4  
  6 Diaz, Emily                  Sugar River          J14-01.00     3  
  7 Vande Hey, Maydee            Wisconsin School      13-06.75     2  
  8 Fried, Ariel                 Sugar River           13-06.25     1  
  9 Walters, Kassie              Edgerton              13-04.25  
 10 Rinden, Allisa               DEER                  13-03.00  
 11 Aiello, Mallory              Jefferson             13-00.00  
 12 Sanoy, Cassie                DEER                  11-07.00  
 13 Golfinos, Athena             Cambridge             11-02.25  
 
Event 32  Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dobratz, Tyler               Edgerton              19-03.25    10  
  2 Keller, Nate                 Jefferson             19-03.00     8  
  3 French, Kirbie               Sugar River           18-11.00     6  
  4 DeWar, Jared                 Edgerton              18-05.00     5  
  5 Woods, Garrison              Sugar River           18-01.50     4  
  6 Frei, Merrick                Wisconsin School      17-11.25     3  
  7 Byrd, Shaun                  ALCS                  17-07.25     2  
  8 Adappur, Joe                 Jefferson             17-04.50     1  
  9 Castillo, Jose               Wisconsin School      17-03.75  
 10 Kraehnke, Ryan               Jefferson             15-05.50  
 11 Bostwick, Brady              Wisconsin School      15-01.00  
 12 Nebel, Eric                  DEER                  14-09.00  
 13 Avila, Juan                  Evansville            14-08.50  
 14 Kenseth, Jared               Cambridge             14-06.50  
 15 Knudson, Jordan              Evansville            14-05.75  
 16 Kornelson, Seth              Cambridge             14-02.25  
 17 Gesteland, Bailey            DEER                  14-02.00  
 18 Kubitz, Tyler                DEER                  13-10.25  
 19 Sasse, Eric                  Evansville            10-04.00  
 
Event 33  Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gimmer, Jennifer             Edgerton              31-08.00    10  
  2 Bromley, Rachael             Evansville            31-06.00     8  
  3 Oren, Whitney                Edgerton              31-02.00     6  
  4 Feliciano, Amandi            Wisconsin School      30-02.00     5  
  5 Gay, Sylvia                  Evansville            28-06.00     4  
  6 Henningson, Lexi             Jefferson             28-04.00     3  
  7 Gay, Suzannah                Evansville            27-02.00     2  
  8 Hollis, Harley               Sugar River           26-02.00     1  
 
Event 34  Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Keller, Nate                 Jefferson             38-00.00    10  
  2 Stern, Josh                  Sugar River           37-11.00     8  
  3 Resnick, Alex                Cambridge             37-10.00     6  
  4 Koss, Taylor                 Wisconsin School     J37-10.00     5  
  5 Byrd, Shaun                  ALCS                  37-07.00     4  
  6 Southwell, Lee               Edgerton              36-09.00     3  
  7 Achenbach, Casey             Sugar River           36-05.00     2  
  8 Linsley, Peter               Edgerton              36-01.00     1  
  9 Ashburn, Spencer             Jefferson             35-11.00  
 10 Grieser, Jens                Cambridge             32-05.00  
 11 Bostwick, Brady              Wisconsin School      32-04.00  
 12 Thompson, Brannon            Edgerton              32-03.00  
 13 Gill, Harpreet               ALCS                  31-10.00  
 14 Christiansen, Nate           Evansville            28-09.00  
 15 Nash, Aaron                  Evansville            27-08.00  
 
Event 35  Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Putland, Jessica             Sugar River             106-05    10  
  2 Heine, Katy                  Jefferson                85-01     8  
  3 Snell, Tessa                 Edgerton                 83-04     6  
  4 Walters, Alex                Sugar River              74-01     5  
  5 Kubicek, Bernice             Jefferson                69-06     4  
  6 Kast, Caitlin                Evansville               68-01     3  
  7 Hackner, Kaitlyn             Edgerton                 67-00     2  
  8 Feliciano, Amandi            Wisconsin School         64-01     1  
  9 Katzenmeyer, Morgan          Evansville               63-02  
 10 Besaw-Benz, Heather          Wisconsin School         59-00  
 11 Conrad, Falan                Cambridge                41-02  
 
Event 36  Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Learn, Connor                Edgerton                115-05    10  
  2 Nelson, Austin               Cambridge               114-03     8  
  3 Boley, Dallas                Sugar River             113-08     6  
  4 Kransberger, Kodi            Edgerton                111-11     5  
  5 Byrd, Shaun                  ALCS                    111-01     4  
  6 Achenbach, Casey             Sugar River             108-02     3  
  7 Klein, Sean                  Jefferson                94-00     2  
  8 Vander Grinten, Ben          DEER                     88-07     1  
  9 Gannon, Cody                 Wisconsin School         87-05  
 10 Nelson, Sam                  Cambridge                80-07  
 11 Hummer, Ian                  Jefferson                77-01  
 12 Briggs, Thomas               ALCS                     75-06  
 13 Perry, Mitchell              Wisconsin School         74-09  
 14 Clothier, Tyler              Jefferson                65-06  
 15 Moen, Josh                   DEER                     63-09  
 16 Benedict, Evan               Evansville               59-03  
 
Event 37  Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Snell, Tessa                 Edgerton              37-03.00    10  
  2 Putland, Jessica             Sugar River           30-05.00     8  
  3 Kast, Caitlin                Evansville            29-00.00     6  
  4 Schween, Kayla               Sugar River           27-04.00     5  
  5 Heine, Katy                  Jefferson             26-09.00     4  
  6 Feliciano, Amandi            Wisconsin School      26-04.00     3  
  7 Hackner, Kaitlyn             Edgerton              25-03.00     2  
  8 Katzenmeyer, Morgan          Evansville            25-02.00     1  
  9 Conrad, Falan                Cambridge             21-10.00  
 10 Besaw-Benz, Heather          Wisconsin School      21-00.00  
 11 Davis, Amanda                ALCS                  20-03.00  
 12 Tank, Katelyn                Cambridge             18-09.00  
 
Event 38  Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Dobratz, Tyler               Edgerton              46-00.00    10  
  2 Kransberger, Kodi            Edgerton              43-01.00     8  
  3 Wilde, Bryan                 Jefferson             40-03.00     6  
  4 Learn, Connor                Edgerton              39-06.00     5  
  5 Boley, Dallas                Sugar River           39-01.00     4  
  6 Nelson, Austin               Cambridge             36-05.00     3  
  7 Gannon, Cody                 Wisconsin School      35-04.00     2  
  8 Thompson, Craig              Sugar River           32-06.00     1  
  9 Pinnow, Jared                Jefferson             29-05.00  
 10 Vander Grinten, Ben          DEER                  29-04.00  
 11 Benedict, Evan               Evansville            29-03.00  
 12 Stade, Wyatt                 Jefferson             27-03.00  
 13 Chairez, Julian              Wisconsin School      26-03.00  
 14 Gibbens, Kevin               ALCS                  25-08.00  
 15 Nelson, Sam                  Cambridge             24-10.00  
 16 Moen, Josh                   DEER                  24-09.00  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Sugar River Raiders        165        2) Edgerton                  147   
    3) Evansville High School     102        4) Jefferson High School     101   
    5) Cambridge                   55        6) Wisconsin School for the   35   
    7) ALCS                        26        8) Deerfield                  12   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Sugar River Raiders        197        2) Edgerton                  160   
    3) Jefferson High School       89        4) Evansville High School     76   
    5) Cambridge                   51        6) Wisconsin School for the   50.50
    7) ALCS                        30        8) Deerfield                  18.50