Licensed to Lakeland Union High School HY-TEK's Meet Manager 3/24/2011 08:35 PM
                        Lakeland Coed Meet - 3/24/2011                         
                     Lakeland Union High School Fieldhouse                     
                                    Results                                    
 
Event 3  Girls 55 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
Finals
  1 Emmerich, Kendra             Lakeland                 10.80    5   
  2 Vreeland-Griffin, Caitli     Three Lakes              12.19    3   
  3 Grooters, Kylie              Lakeland                 12.22    1   
  4 Kennedy, Sara                Lakeland                 14.36  
 
Event 4  Boys 55 Meter Hurdles Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Africano, Frank              Lakeland                  9.76    5   
  2 Boeshaar, Ryan               Lakeland                  9.93    3   
  3 Stefonek, Jeff               Three Lakes              11.20    1   
  4 Elliott, Dylan               Lakeland                 11.68  
 
Event 5  Girls 55 Meter Dash Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldenburg, Emilee            Lakeland                  8.66    5   
  2 Miles, Jena                  Three Lakes               8.88    3   
  3 Gonzalez, Marlise            Lakeland                  9.00    1   
  4 Raabe, Rebecca               Lakeland                  9.01  
 
Event 6  Boys 55 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Weldon, Cole                 Lakeland                  7.21   5   5   
  2 Neri, Rick                   Lakeland                  7.22   5   3   
  3 Stefonek, Trenton            Three Lakes               7.28   3   1   
  4 Schlichter, Kevin            Lakeland                  7.32   5 
  5 Benson, Adam                 Lakeland                 x7.34   5 
  6 Scharbarth, Tyler            Lakeland                 x7.37   4 
  7 Kerns, Ryan                  Three Lakes               7.44   5 
  8 Scott, Jud                   Lakeland                 x7.45   3 
  9 Malicki, Doug                Lakeland                 x7.59   5 
 10 Mueller, Jack                Lakeland                 x7.66   4 
 11 Demers, Aaron                Lakeland                 x7.71   3 
 12 Andrews, Bryon               Lakeland                 x7.85   3 
 13 Elizondo, Owen               Lakeland                 x7.92   4 
 14 Hunter, Brett                Lakeland                 x7.94   4 
 15 Wales, Jordan                Three Lakes               8.12   4 
 16 Phelps, Ethan                Three Lakes              x8.17   4 
 17 Mitchell, Charles            Lakeland                 x8.25   2 
 18 Emmerich, Brenden            Lakeland                 x8.26   2 
 19 Weiss, Bill                  Lakeland                 x8.28   3 
 20 Stanton, Kabe                Lakeland                 x8.42   1 
 21 Annis, Jacob                 Lakeland                 x8.52   2 
 22 Wipperfurth, Brandon         Lakeland                 x8.68   2 
 23 Havlovick, Charlie           Lakeland                 x8.71   1 
 24 Draeger, Madison             Three Lakes              x8.78   3 
 25 Klimpke, Wyatt               Lakeland                 x9.29   1 
 
Event 7  Girls 1 Mile Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilson, Emily Kay            Lakeland               6:39.04    5   
  2 Grooters, Jaci               Lakeland               6:40.92    3   
 
Event 8  Boys 1 Mile Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Goessl, Jordan               Lakeland               5:24.20    5   
  2 Kingstad, Nathan             Lakeland               5:26.36    3   
  3 Gibson, Jacob                Lakeland               5:29.88    1   
  4 Susor, Ben                   Lakeland              x5:55.48  
 
Event 10  Boys 4x80 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Three Lakes  'A'                                       1.00    5   
     1) Kerns, Ryan                     2) Wales, Jordan                  
     3) Raatz, Hunter                   4) Phelps, Ethan                  
  2 Lakeland Union  'A'                                    2.00  
     1) Elizondo, Owen                  2) Mitchell, Charles              
     3) Stanton, Kabe                   4) Wipperfurth, Brandon           
 
Event 11  Girls 600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Klappa, Katie                Lakeland               1:57.58    5   
  2 Lisowski, Melissa            Lakeland               1:59.99    3   
 
Event 12  Boys 600 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lang, Luke                   Lakeland               1:34.14    5   
  2 Cobb, Justin                 Lakeland               1:38.75    3   
  3 Peters, Joe                  Lakeland               1:51.44    1   
  4 Campbell, Kirk               Three Lakes            1:51.50  
  5 Kennedy, Dustin              Lakeland              x1:56.43  
  6 Schmitz, David               Lakeland              x2:07.46  
 
Event 14  Boys 4x160 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lakeland Union  'A'                                 1:22.46    5   
     1) Benson, Adam                    2) Scharbarth, Tyler              
     3) Neri, Rick                      4) Weldon, Cole                   
  2 Lakeland Union  'B'                                x1:28.63  
     1) Demers, Aaron                   2) Schlichter, Kevin              
     3) Scott, Jud                      4) Weiss, Bill                    
  3 Three Lakes  'A'                                    1:29.57  
     1) Kerns, Ryan                     2) Raatz, Hunter                  
     3) Phelps, Ethan                   4) Stefonek, Trenton              
 
Event 15  Girls 200 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brodhead, Rachel             Lakeland                 35.80   2   5   
  2 Emmerich, Kendra             Lakeland                 36.15   1   3   
  3 Kumpula, Ginger              Lakeland                 37.96   1   1   
  4 Miles, Jena                  Three Lakes              38.01   2 
  5 Vreeland-Griffin, Caitli     Three Lakes              39.77   2 
 
Event 16  Boys 200 Meter Hurdles Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Boeshaar, Ryan               Lakeland                 29.79   2   5   
  2 Africano, Frank              Lakeland                 30.29   2   3   
  3 Stefonek, Jeff               Three Lakes              34.53   2   1   
  4 Elliott, Dylan               Lakeland                 37.06   1 
  5 Draeger, Madison             Three Lakes              42.76   1 
 
Event 17  Girls 1000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Pamperin, Kathryn            Three Lakes            3:34.86    5   
  2 Vedder, Kayanna              Lakeland               3:47.96    3   
  3 Weiss, Isabella              Lakeland               3:53.61    1   
  4 Theuerkauf, Carly            Lakeland               4:01.49  
 
Event 18  Boys 1000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Nielsen, Andrew              Lakeland               2:52.51    5   
  2 Goff, Andrew                 Lakeland               3:02.23    3   
  3 Gibson, Jacob                Lakeland               3:12.77    1   
 
Event 19  Girls 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Scharbarth, Abby             Lakeland                 49.28   3   5   
  2 Gesch, Taylor                Lakeland                 51.12   3   3   
  3 Miles, Jena                  Three Lakes              53.21   2   1   
  4 Justinak, Ally               Lakeland                 54.37   1 
  5 Gillich, Samantha            Lakeland                x55.49   1 
  6 Gonzalez, Marlise            Lakeland                x58.31   2 
  7 Vreeland-Griffin, Caitli     Three Lakes            1:01.63   2 
 
Event 20  Boys 300 Meter Dash Varsity
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Lang, Luke                   Lakeland                 41.03   6   5   
  2 Demers, Aaron                Lakeland                 42.49   4   3   
  3 Mueller, Jack                Lakeland                 44.82   4   1   
  4 Malicki, Doug                Lakeland                x46.32   4 
  5 Chapman, Dan                 Lakeland                x46.90   3 
  6 Emmerich, Brenden            Lakeland                x48.00   3 
  7 Weiss, Bill                  Lakeland                x48.18   3 
  8 Raatz, Hunter                Three Lakes              48.31   6 
  9 Campbell, Kirk               Three Lakes              48.34   5 
 10 Peters, Joe                  Lakeland                x49.84   2 
 11 Kennedy, Dustin              Lakeland                x51.07   2 
 12 Havlovick, Charlie           Lakeland                x53.02   1 
 13 Schmitz, David               Lakeland                x54.75   2 
 14 Klimpke, Wyatt               Lakeland              x1:08.22   1 
 
Event 21  Girls 3000 Meter Run Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 FitzPatrick, Delaney         Lakeland              11:34.43    5   
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay Varsity
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Lakeland Union  'A'                                 4:04.02    5   
     1) Cobb, Justin                    2) Africano, Frank                
     3) Goff, Andrew                    4) Scott, Jud                     
  2 Lakeland Union  'B'                                x4:41.41  
     1) Annis, Jacob                    2) Emmerich, Brenden              
     3) Kingstad, Nathan                4) Mueller, Jack                  
  3 Lakeland Union  'C'                                x5:04.40  
     1) Susor, Ben                      2) Peters, Joe                    
     3) Chapman, Dan                    4) Elliott, Dylan                 
  4 Lakeland Union  'D'                                x5:08.69  
     1) Havlovick, Charlie              2) Klimpke, Wyatt                 
     3) Johnson, Marquis                4) Schmitz, David                 
 
Event 25  Girls High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Oldenburg, Emilee            Lakeland               4-08.00    5   
  2 FitzPatrick, Delaney         Lakeland               4-06.00    3   
  3 Grooters, Kylie              Lakeland               4-04.00    1   
  4 Miles, Jena                  Three Lakes            4-00.00  
 
Event 26  Boys High Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Andrews, Bryon               Lakeland               5-08.00    5   
  2 Schlichter, Kevin            Lakeland               5-04.00    3   
  3 Stefonek, Trenton            Three Lakes            5-02.00    1   
  4 Weiss, Bill                  Lakeland               5-00.00  
  5 Chapman, Dan                 Lakeland              x4-10.00  
  6 Stefonek, Jeff               Three Lakes            4-08.00  
 
Event 27  Girls Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Brodhead, Rachel             Lakeland               7-00.00    5   
  2 Maki, Katrina                Lakeland               6-00.00    3   
  3 Mestelle, Molly              Lakeland               5-06.00    1   
  4 Justinak, Ally               Lakeland             xJ5-06.00  
 
Event 28  Boys Pole Vault Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Kingstad, Nathan             Lakeland              10-00.00    5   
  2 Mueller, Jack                Lakeland               9-00.00    3   
  3 Malicki, Doug                Lakeland              J9-00.00    1   
  4 Annis, Jacob                 Lakeland              x6-00.00  
 
Event 29  Girls Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Scharbarth, Abby             Lakeland              18-03.00    5   
  2 Raabe, Rebecca               Lakeland              11-05.00    3   
 -- Vreeland-Griffin, Caitli     Three Lakes                 ND  
 
Event 30  Boys Long Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Marquis             Lakeland              21-09.50    5   
  2 Benson, Adam                 Lakeland              18-08.00    3   
  3 Andrews, Bryon               Lakeland              17-09.50    1   
  4 Demers, Aaron                Lakeland             x17-07.50  
  5 Stefonek, Trenton            Three Lakes           17-06.75  
  6 Malicki, Doug                Lakeland             x15-06.50  
  7 Wales, Jordan                Three Lakes           15-01.00  
  8 Campbell, Kirk               Three Lakes           14-04.25  
  9 Stefonek, Jeff               Three Lakes          x13-10.00  
 10 Draeger, Madison             Three Lakes          x12-10.00  
 11 Stanton, Kabe                Lakeland             x12-02.00  
 -- Kennedy, Dustin              Lakeland                    ND  
 -- Phelps, Ethan                Three Lakes                 ND  
 
Event 31  Girls Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Gesch, Taylor                Lakeland              29-00.00    5   
  2 Wroblewski, Jenna            Lakeland              26-09.50    3   
 
Event 32  Boys Triple Jump Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Boeshaar, Ryan               Lakeland              37-00.00    5   
  2 Scharbarth, Tyler            Lakeland              36-07.00    3   
  3 Wales, Jordan                Three Lakes           31-09.00    1   
  4 Campbell, Kirk               Three Lakes           30-11.00  
 
Event 33  Girls Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Wroblewski, Jenna            Lakeland              34-04.00    5   
  2 Maki, Katrina                Lakeland              30-08.00    3   
  3 Kubisisk, Katie              Lakeland              28-08.00    1   
 
Event 34  Boys Shot Put Varsity
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mitchell, Charles            Lakeland              38-03.00    5   
  2 Stanton, Kabe                Lakeland              36-02.00    3   
  3 Wipperfurth, Brandon         Lakeland              35-09.00    1   
  4 Elizondo, Owen               Lakeland             x33-05.00  
  5 Hunter, Brett                Lakeland             x28-09.00  
  6 Raatz, Hunter                Three Lakes           27-05.00