Licensed to Deerfield High School - WI  HY-TEK's Meet Manager 5/9/2011 08:50 PM
                  Deerfield-Pardeeville-Fall River - 5/9/2011                  
                                   Deerfield                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Roche, Michelle              Fall River               13.00   2 
  2 Gordon, Cheyenne             Pardeeville              13.21   2 
  3 Becker, Amber                Pardeeville              13.39   2 
  4 Koch, Hailey                 Fall River               13.59   2 
  5 Lee, Rachel                  Fall River               14.17   2 
  6 Saucedo, Crystal             Pardeeville              14.68   1 
  7 Sanoy, Cassie                DEER                     15.42   2 
  8 Haug, Brieanna               Pardeeville              15.54   1 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Roche, Michelle              Fall River               27.31   2 
  2 Hamm, Jessa                  Pardeeville              27.91   2 
  3 Koch, Hailey                 Fall River               28.27   2 
  4 Schroeder, Mallory           Pardeeville              28.31   2 
  5 Hooker, Sydney               DEER                     28.72   2 
  6 Balsiger, Jessilyn           Pardeeville              30.01   2 
  7 Sherman, Mikayla             Pardeeville              30.44   1 
  8 Saucedo, Crystal             Pardeeville              32.57   1 
  9 Fitzgerald, Bailey           Fall River               40.40   1 
 
Girls 400 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Koch, Hailey                 Fall River             1:05.53  
  2 Roche, Michelle              Fall River             1:05.89  
  3 Jarchow, Brooke              Pardeeville            1:10.36  
  4 Sherman, Mikayla             Pardeeville            1:12.20  
  5 Johnson, Lindsey             Pardeeville            1:16.65  
 
Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hayes, Taylor                Pardeeville            2:47.84  
  2 Jarchow, Danielle            Pardeeville            2:49.63  
  3 Nedza, Kaitlin               Pardeeville            2:52.99  
  4 Soriano, Maria               Fall River             2:57.90  
  5 Axelsen, Sarah               Fall River             3:01.73  
  6 Luedtke, Shelby              DEER                   3:02.51  
  7 Vogel, Savannah              DEER                   3:21.16  
  8 Jaconson, Kelsey             Fall River             3:28.87  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Leah                Pardeeville            5:56.58  
  2 Ritter, Anne                 Pardeeville            6:21.18  
  3 Soriano, Maria               Fall River             6:41.44  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Johnson, Leah                Pardeeville           14:09.60  
  2 Ritter, Anne                 Pardeeville           14:15.91  
  3 Soriano, Maria               Fall River            21:55.00  
  4 Horne, Katheryn              Fall River            21:56.70  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Werner, Taylor               Pardeeville              18.20  
  2 Link, Ziarra                 Pardeeville              18.88  
  3 Hurckman, Kayla              Fall River               20.81  
  4 Benzine, Anna                Fall River               21.24  
  5 Fitzgerald, Tasha            Fall River               21.48  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Werner, Taylor               Pardeeville              54.36  
  2 Link, Ziarra                 Pardeeville              55.18  
  3 Esveld, Marianna             Fall River               57.41  
  4 Lee, Rachel                  Fall River               57.42  
  5 Benzine, Anna                Fall River               59.81  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pardeeville  'A'                                      54.33  
  2 Deerfield  'A'                                        56.20  
  3 Fall River  'A'                                       59.96  
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pardeeville  'A'                                    1:54.75  
  2 Deerfield  'A'                                      1:57.81  
  3 Fall River  'A'                                     2:15.44  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Fall River  'A'                                     4:50.46  
  2 Pardeeville  'A'                                    4:54.44  
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pardeeville  'A'                                   11:44.19  
  2 Fall River  'A'                                    13:36.02  
 
Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bierd, Terissa               DEER                   4-06.00  
  2 Becker, Amber                Pardeeville            4-04.00  
  3 Roche, Michelle              Fall River             4-00.00  
  3 Esveld, Marianna             Fall River             4-00.00  
  5 Johnson, Leah                Pardeeville           J4-00.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rick, Liza                   DEER                   7-00.00  
  2 Norton, Beka                 DEER                   6-00.00  
  2 Nedza, Kaitlin               Pardeeville            6-00.00  
  4 Axelsen, Abby                Fall River             5-06.00  
 -- Vogel, Savannah              DEER                        NH  
 -- Koch, Hailey                 Fall River                  NH  
 -- Hurckman, Kayla              Fall River                  NH  
 
Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Esveld, Marianna             Fall River            15-05.00  
  2 Link, Ziarra                 Pardeeville           14-06.00  
  3 Hurckman, Kayla              Fall River            13-10.00  
  4 Werner, Taylor               Pardeeville           13-09.50  
  5 Luepke, Brittany             Fall River            13-08.00  
  6 Johnson, Lindsey             Pardeeville           13-05.00  
  7 Page, Zoe                    DEER                  13-02.00  
  8 Sanoy, Cassie                DEER                  12-11.00  
  9 Jaconson, Kelsey             Fall River            12-09.00  
 10 Balsiger, Jessilyn           Pardeeville           12-07.50  
 11 Saucedo, Crystal             Pardeeville           10-11.00  
 12 Haug, Brieanna               Pardeeville           10-09.50  
 
Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Esveld, Marianna             Fall River            32-11.50  
  2 Bierd, Terissa               DEER                  31-06.00  
  3 Lee, Rachel                  Fall River            29-00.75  
  4 Vogel, Savannah              DEER                  28-06.50  
  5 Werner, Taylor               Pardeeville           28-03.50  
  6 Benzine, Anna                Fall River            27-06.00  
  7 Balsiger, Jessilyn           Pardeeville           25-00.00  
  8 Jaconson, Kelsey             Fall River            23-07.00  
 
Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kiermas, Jessica             Pardeeville           27-04.00  
  2 Hooker, Sydney               DEER                  26-08.00  
  3 Norton, Beka                 DEER                  26-03.00  
  4 Beers, Brandi                Fall River            25-01.00  
  5 Horne, Katheryn              Fall River            21-08.00  
  6 Corning, Gabby               Fall River            16-07.00  
 
Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hooker, Sydney               DEER                     88-00  
  2 Kiermas, Jessica             Pardeeville              77-07  
  3 Beers, Brandi                Fall River               75-11  
  4 Norton, Beka                 DEER                     71-04  
  5 Horne, Katheryn              Fall River               62-07  
  6 Corning, Gabby               Fall River               41-02  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Maier, Marcus                DEER                     10.86   3 
  2 Becker, Kyle                 Pardeeville              11.13   3 
  3 Gulbranson, Bry              DEER                     11.77   3 
  4 Gorman, Tom                  Pardeeville              12.02   3 
  5 Gorman, Joe                  Pardeeville              12.10   3 
  6 Musa, Vince                  DEER                     12.26   3 
  7 Schmidt, Brandon             DEER                     12.28   3 
  8 Walker, Tristan              Fall River               12.58   2 
  9 Nebel, Eric                  DEER                     12.81   2 
 10 Gesteland, Bailey            DEER                     12.82   2 
 11 Steinbracher, Kai            Fall River               13.49   2 
 12 Fitzgerald, Cade             Fall River               13.99   2 
 13 Bendler, Solomon             Fall River               14.44   2 
 14 Taylor, Nate                 DEER                     15.31   1 
 15 Camp, Dallas                 Fall River               16.88   1 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Farnsworth, Cody             DEER                     22.63   3 
  2 Maier, Marcus                DEER                     22.87   3 
  3 Becker, Kyle                 Pardeeville              22.92   3 
  4 Zander, Kevin                Fall River               23.46   3 
  5 Benzine, Aaron               Fall River               24.54   3 
  6 Litwiller, Kiernen           Pardeeville              25.26   3 
  7 Richard, Trevor              DEER                     26.61   2 
  8 Nebel, Eric                  DEER                     27.12   2 
  9 Bendler, Solomon             Fall River               32.57   2 
 10 Taylor, Nate                 DEER                     32.85   1 
 11 Camp, Dallas                 Fall River               42.23   1 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Becker, Kyle                 Pardeeville              54.03   2 
  2 Zander, Kevin                Fall River               55.50   2 
  3 Benzine, Aaron               Fall River               57.31   2 
  4 Litwiller, Kiernen           Pardeeville              57.83   2 
  5 Aplin, Lucas                 DEER                     58.43   2 
  6 Vogel, Fritz                 DEER                   1:01.18   1 
  7 Camp, Dallas                 Fall River             1:34.45   1 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Snelling, Cody               Fall River             2:12.59  
  2 Wescott, Taylor              Pardeeville            2:15.38  
  3 Woodford, Aric               DEER                   2:15.77  
  4 Aplin, Lucas                 DEER                   2:19.35  
  5 Salzman, Joe                 Fall River             2:20.45  
  6 Bushman, Tommy               DEER                   2:22.16  
  7 Werlich, John                Pardeeville            2:26.97  
  8 Kubitz, Tyler                DEER                   2:32.29  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kirchmeier, Kemal            Pardeeville            5:04.66  
  2 Wescott, Taylor              Pardeeville            5:15.18  
  3 Salzman, Joe                 Fall River             5:20.73  
  4 Snelling, Cody               Fall River             5:21.00  
  5 Holland, Robert              DEER                   5:23.72  
  6 Zakowski, Stephen            DEER                   5:30.71  
  7 Pitzner, Cajin               DEER                   5:56.82  
  8 Miller, Trevor               Fall River             5:59.56  
  9 Salvo, Jeff                  DEER                   6:17.53  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kirchmeier, Kemal            Pardeeville           11:10.53  
  2 Salzman, Joe                 Fall River            11:13.79  
  3 Roberts, Peter               DEER                  11:15.88  
  4 Holland, Robert              DEER                  11:32.86  
  5 Vrbsky, Adam                 Pardeeville           11:41.99  
  6 Pitzner, Cajin               DEER                  12:30.70  
  7 Miller, Trevor               Fall River            13:43.74  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rick, Aaron                  DEER                     15.53  
  2 Richard, Trevor              DEER                     15.86  
  3 Miles, Jon                   Fall River               19.52  
  4 Bendler, Peter               Fall River               19.75  
  5 Zakowski, Stephen            DEER                     20.28  
 
Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Rick, Aaron                  DEER                     45.92   2 
  2 Richard, Trevor              DEER                     46.70   2 
  3 Schepp, Eric                 Pardeeville              49.48   2 
  4 Miles, Jon                   Fall River               51.91   1 
  5 Bendler, Peter               Fall River               53.07   2 
  6 Zakowski, Stephen            DEER                     57.57   1 
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                        46.99  
  2 Pardeeville  'A'                                      48.99  
  3 Fall River  'A'                                       49.99  
  4 Fall River  'B'                                       59.63  
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      1:38.83  
  2 Pardeeville  'A'                                    1:40.34  
  3 Fall River  'A'                                     1:58.88  
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Pardeeville  'A'                                    3:59.21  
  2 Fall River  'A'                                     3:59.83  
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Deerfield  'A'                                      9:35.33  
  2 Pardeeville  'A'                                    9:52.12  
 
Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Neuman, Darren               Fall River             6-00.00  
  2 Richard, Trevor              DEER                   5-08.00  
  3 Gorman, Joe                  Pardeeville            5-06.00  
  4 Schepp, Eric                 Pardeeville            5-04.00  
  5 Walker, Tristan              Fall River            J5-04.00  
  6 Klecker, Ben                 Fall River            J5-04.00  
  7 Transue, Nathan              DEER                   5-02.00  
 -- Snelling, Cody               Fall River                  NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gorman, Joe                  Pardeeville           11-00.00  
  2 Litwiller, Kiernen           Pardeeville           10-06.00  
  3 Vogel, Fritz                 DEER                  10-00.00  
  4 Schenk, Jon                  DEER                   9-06.00  
  5 Walker, Tristan              Fall River             8-06.00  
  6 Benck, Ryan                  Fall River             8-00.00  
  7 Klecker, Ben                 Fall River             7-00.00  
  8 Fitzgerald, Cade             Fall River             6-06.00  
 -- Collar, Nick                 DEER                        NH  
 
Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Gorman, Joe                  Pardeeville           20-02.75  
  2 Leising, Dominic             Fall River            19-06.00  
  3 Neuman, Darren               Fall River            19-01.50  
  4 Musa, Vince                  DEER                  18-10.00  
  5 Farnsworth, Cody             DEER                  18-07.50  
  6 Schepp, Eric                 Pardeeville           18-05.50  
  7 Transue, Nathan              DEER                  18-03.00  
  8 Gorman, Tom                  Pardeeville           17-06.50  
  9 Zander, Kevin                Fall River            17-06.25  
 10 Fitzgerald, Cade             Fall River            15-00.00  
 11 Gesteland, Bailey            DEER                  14-07.25  
 -- Smith, Zack                  DEER                        ND  
 
Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Leising, Dominic             Fall River            41-02.00  
  2 Neuman, Darren               Fall River            40-03.00  
  3 Musa, Vince                  DEER                  38-01.00  
  4 Benzine, Aaron               Fall River            37-02.25  
  5 Knutson, Cam                 Pardeeville           35-02.00  
  6 Holland, Robert              DEER                  34-08.00  
  7 Klecker, Ben                 Fall River            33-05.50  
  8 Miles, Jon                   Fall River            31-08.00  
  9 Fitzgerald, Cade             Fall River            31-05.25  
 10 Letlebo, Tyler               Fall River            24-04.00  
 
Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Standiford, Jesse            Pardeeville           46-02.00  
  2 Berton, Mitch                DEER                  39-09.00  
  3 Bush, Tyler                  Pardeeville           38-08.00  
  4 Burk, Dustin                 Pardeeville           37-04.00  
  5 Baerwolf, Hunter             Fall River            36-06.50  
  6 Lee, Jake                    DEER                  35-00.00  
  7 Letlebo, Tyler               Fall River            34-02.50  
  8 Caron, Cody                  Fall River            34-00.00  
  9 Becker, Roger                Pardeeville           33-11.00  
 10 Nuss, Wyatt                  Pardeeville           33-06.00  
 11 Vander Grinten, Ben          DEER                  32-09.00  
 12 Graffin, Cody                DEER                  32-01.00  
 13 Wilken, Dan                  Fall River            31-03.00  
 14 Pospichal, Levi              DEER                  31-02.00  
 15 Moen, Josh                   DEER                  25-02.00  
 16 Camp, Dallas                 Fall River            14-07.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Standiford, Jesse            Pardeeville             146-07  
  2 Bush, Tyler                  Pardeeville             121-09  
  3 Nuss, Wyatt                  Pardeeville             116-08  
  4 Baerwolf, Hunter             Fall River              115-11  
  5 Berton, Mitch                DEER                    115-03  
  6 Pospichal, Levi              DEER                    106-04  
  7 Letlebo, Tyler               Fall River              102-11  
  8 Wilken, Dan                  Fall River              101-11  
  9 Burk, Dustin                 Pardeeville              96-08  
 10 Becker, Roger                Pardeeville              93-01  
 11 Vander Grinten, Ben          DEER                     92-09  
 12 Caron, Cody                  Fall River               86-06  
 13 Graffin, Cody                DEER                     80-10  
 14 Lee, Jake                    DEER                     78-03  
 15 Moen, Josh                   DEER                     54-00