Licensed to Baraboo High School        HY-TEK's Meet Manager 4/12/2011 09:27 PM
                     Badger Conference Invite - 4/15/2011                      
                                  Portage, WI                                  
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Oregon High School  'A'                            10:32.73  
     1) Hansen, K                       2) Jones, V                       
     3) Ricker, M                       4) Steinberg, D                   
  2 Stoughton High School  'A'                         10:42.37  
     1) Rude, K                         2) Harnack, A                     
     3) Braukhoff, M                    4) Robinson, B                    
  3 Baraboo High School  'A'                           10:46.23  
     1) Leaver, D                       2) Schmelzer, A                   
     3) Goodreau, M                     4) Christenson, M                 
  4 DeForest High School  'A'                          10:47.30  
     1) Hageman, L                      2) Reynolds, A                    
     3) Schwarz, A                      4) Schlitz, L                     
  5 Milton High School  'A'                            10:47.35  
     1) Calhoun, C                      2) Speer, M                       
     3) Lukas, K                        4)                                
  6 Reedsburg Area High School  'A'                    10:53.88  
     1) Kellner, E                      2) Lavely, R                      
     3) Lichte, H                       4) Imhoff, D                      
  7 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                           11:05.16  
     1) Esser, L                        2) Potterton, H                   
     3) Welsch, L                       4) Viner, J                       
  8 Waunakee High School  'A'                          11:07.65  
     1) Endres, L                       2) Geishert, K                    
     3) Grassl, C                       4) Heinemann, S                   
  9 Madison Edgewood  'A'                              12:26.35  
     1) Wenman, A                       2) Sisson, M                      
     3) Braddock, M                     4) McCoskey, K                    
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Baraboo High School  'A'                            8:27.73  
     1) Shanks, E                       2) Becraft, J                     
     3) Henry, Z                        4) Bruni, G                       
  2 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                            8:31.70  
     1) Blome, M                        2) Day, N                         
     3) Fargo, A                        4) Yanna, E                       
  3 Stoughton High School  'A'                          8:55.25  
  4 Waunakee High School  'A'                           8:56.16  
     1) Bernier, T                      2) Insolera, P                    
     3) Lenz, T                         4) Treinen, A                     
  5 Reedsburg Area High School  'A'                     9:13.74  
     1) Waldow, B                       2) Wertz, J                       
     3) Stanley, M                      4) Scott, J                       
  6 DeForest High School  'A'                           9:17.49  
     1) Whitehead, A                    2) Owen, J                        
     3) Varner, J                       4) Rufer, D                       
  7 Oregon High School  'A'                             9:24.22  
     1) Gehrmann, J                     2) Schulz-Welo, L                 
     3) Vande Zande, C                  4) Sacramento, I                  
  8 Milton High School  'A'                             9:34.37  
     1) Kornely, J                      2) Swanson, J                     
     3) Wecker, C                       4) Seefeldt, S                    
  9 Portage High School  'A'                            9:37.95  
     1) Warzeka, E                      2) Smith, N                       
     3) Thompson, M                     4) Hamm, J                        
 10 Madison Edgewood  'A'                               9:40.67  
     1) Bogovich, J                     2) Fitzpatrick, C                 
     3) Utter, N                        4) Woloszyn, H                    
 
Event 3  Girls 100 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Vanden Brook, J              Waunakee                 17.78   3 
  2 Bower, B                     Stoughton                17.82   3 
  3 Passer, C                    Milton                   18.42   3 
  4 Purdy, L                     Waunakee                 18.53   3 
  5 Dorn, L                      Madison Edgewood         18.57   3 
  6 Graber, K                    Oregon                   18.58   2 
  7 Jamison, A                   Stoughton                18.61   3 
  8 Hoffman, E                   Madison Edgewood         18.77   2 
  9 Mylin, K                     Milton                   18.81   3 
 10 Forget, T                    Mount Horeb              19.23   3 
 11 Mitchell, C                  Reedsburg                19.34   2 
 12 Deming, K                    DeForest                 19.45   2 
 13 Klemm, R                     Baraboo                  19.74   3 
 14 Zalewski, A                  Baraboo                  19.85   2 
 15 Wells, H                     Milton                   20.32   2 
 16 Slack, S                     Oregon                   20.35   1 
 17 Pernot, N                    Mount Horeb              20.65   2 
 18 Zavoral, J                   Oregon                   21.20   1 
 19 Krug, N                      Baraboo                  22.02   1 
 20 Hurlebaus, T                 Waunakee                 22.24   1 
 
Event 4  Boys 110 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Smith, A                     Stoughton                16.50   1 
  2 Denu, J                      Waunakee                 17.10   2 
  3 Siehoff, B                   Waunakee                 17.32   2 
  4 Okas, M                      Madison Edgewood         17.48   2 
  5 Addie, J                     Milton                   17.58   2 
  6 Bennett, J                   Portage                  17.77   1 
  7 McGrath, J                   Oregon                   17.88   2 
  8 Kunz, M                      DeForest                 17.91   2 
  9 Brenner, C                   Reedsburg                18.06   2 
 10 Hermus, J                    Oregon                   18.27   1 
 11 Carroll, P                   Reedsburg                18.55   2 
 12 Christensen, J               Milton                   18.81   2 
 13 Walczack, M                  DeForest                 18.95   1 
 14 Merfeld, J                   Madison Edgewood         19.34   1 
 15 Epping, R                    Mount Horeb              20.09   1 
 16 Craighead, J                 Baraboo                  20.36   1 
 17 Farnsworth, B                Mount Horeb              20.56   1 
 
Event 5  Girls 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gehring, E                   Madison Edgewood         12.62   3 
  2 Laufenberg, L                Waunakee                 13.30   3 
  3 Frisque, L                   Milton                   13.46   3 
  4 Grunder, E                   Portage                  13.53   2 
  5 Marshall, J                  Waunakee                 13.61   2 
  6 Clement, A                   Reedsburg                13.87   2 
  7 Hallman, P                   Stoughton                13.90   3 
  8 Williams, C                  DeForest                 13.91   2 
  9 Mohr, H                      Baraboo                  13.95   3 
  9 Forget, T                    Mount Horeb              13.95   2 
 11 Zastrow, S                   Reedsburg                14.07   1 
 12 Owens, B                     Mount Horeb              14.17   2 
 13 Smull, T                     Waunakee                 14.26   2 
 14 Rosemeyer, A                 Oregon                   14.28   3 
 15 Knipfer, C                   Oregon                   14.29   3 
 16 Schyvinck, B                 Reedsburg                14.30   1 
 17 Bates, T                     Baraboo                  14.34   1 
 18 Arm, K                       DeForest                 14.58   1 
 19 Straughter, T                Stoughton                14.63   2 
 20 Osborne, H                   Oregon                   14.89   3 
 21 Teasdale, L                  Baraboo                  15.07   1 
 21 Sutter, M                    Mount Horeb              15.07   2 
 23 Dubberstein, L               Portage                  15.09   1 
 24 Mootz, B                     Portage                  15.58   1 
 
Event 6  Boys 100 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Musso, L                     Waunakee                 11.34   3 
  2 Hammon, N                    Milton                   11.45   3 
  3 Fargo, M                     Mount Horeb              11.47   3 
  4 Archambo, M                  Reedsburg                11.58   3 
  5 Richards, S                  Madison Edgewood         11.92   2 
  6 McCarthy, P                  Milton                   11.93   3 
  7 Turner, J                    Oregon                   11.96   1 
  8 Collins, S                   Mount Horeb              11.98   2 
  9 Aguilar, J                   Mount Horeb              11.99   2 
 10 Newell, C                    Reedsburg                12.01   3 
 11 Jensen, C                    Milton                   12.03   3 
 12 Shannon, M                   DeForest                 12.08   3 
 13 Ennis, B                     Baraboo                  12.17   2 
 14 Kapinus, J                   Madison Edgewood         12.21   3 
 15 Braun, P                     Portage                  12.32   1 
 16 Clarke, B                    DeForest                 12.36   2 
 17 Clark, W                     Stoughton                12.59   1 
 18 Prochaska, M                 Baraboo                  12.68   2 
 19 Schultz, G                   Oregon                   12.69   2 
 20 Statz, D                     Waunakee                 12.75   1 
 21 Lopp, A                      Reedsburg                12.76   2 
 22 Bondoc, E                    Madison Edgewood         12.84   1 
 22 Witt, C                      Waunakee                 12.84   2 
 24 Larson, B                    Oregon                   13.16   1 
 25 Elsner, S                    Portage                  13.18   1 
 26 Maynart, T                   Portage                  13.61   1 
 
Event 7  Girls 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Heinemann, S                 Waunakee               5:35.65  
  2 Bennin, M                    Mount Horeb            5:41.92  
  3 Link, C                      Madison Edgewood       5:48.27  
  4 Calhoun, C                   Milton                 6:00.56  
  5 Schmelzer, A                 Baraboo                6:01.45  
  6 Harnack, A                   Stoughton              6:02.52  
  7 Klitzke, K                   Stoughton              6:03.86  
  8 DeBlock, D                   Reedsburg              6:06.21  
  9 Schomaker, M                 Madison Edgewood       6:06.35  
 10 Sprecher, K                  Baraboo                6:10.18  
 11 Russell, L                   Oregon                 6:15.35  
 12 Debroux, B                   Oregon                 6:17.11  
 13 Hansen, K                    Oregon                 6:19.23  
 14 Lavely, R                    Reedsburg              6:20.27  
 15 Robbins, K                   DeForest               6:28.61  
 16 Hilario, V                   Baraboo                6:31.07  
 
Event 8  Boys 1600 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Rosene, M                    Baraboo                4:39.92  
  2 Clark, R                     Milton                 4:41.59  
  3 Davidson, E                  DeForest               4:46.61  
  4 Shanks, E                    Baraboo                4:54.04  
  5 Mueller, Z                   Waunakee               4:55.29  
  6 Steinhoff, L                 Mount Horeb            4:56.43  
  7 Cruz, S                      Waunakee               5:01.38  
  8 Sokolowski, M                Baraboo                5:02.27  
  9 Lessor, P                    Stoughton              5:03.77  
 10 Gehrmann, J                  Oregon                 5:03.85  
 11 Tobe, J                      Madison Edgewood       5:07.29  
 12 Rau, D                       Oregon                 5:15.23  
 13 Vande Zande, C               Oregon                 5:26.21  
 14 Strohfeldt, E                DeForest               5:27.66  
 15 Roessler, T                  Reedsburg              5:29.04  
 16 Smith, N                     Portage                5:29.73  
 17 Champeau, J                  Portage                5:31.69  
 18 Banegas, Q                   DeForest               5:37.16  
 
Event 9  Girls 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Waunakee High School  'A'                           1:52.09   2 
     1) Smull, T                        2) Laufenberg, L                  
     3) Lipp, A                         4) Marshall, J                    
  2 Stoughton High School  'A'                          1:53.43   2 
     1) Hallman, P                      2) Schultz, M                     
     3) Larson, L                       4) Sonsalla, H                    
  3 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                            1:54.17   2 
     1) Baier, L                        2) Mahnke, R                      
     3) Sutter, M                       4) Wedig, M                       
  4 Milton High School  'A'                             1:54.32   2 
     1) Catacutan, A                    2) Frisque, L                     
     3) Oleary, M                       4) Bradley, L                     
  5 Reedsburg Area High School  'A'                     1:57.15   2 
     1) Ratajczyk, K                    2) Emery, L                       
     3) Ratajczyk, B                    4) Carroll, S                     
  6 Baraboo High School  'A'                            1:59.42   1 
     1) Bates, T                        2) Parsons, A                     
     3) Linley, N                       4) Fuller, K                      
  7 Oregon High School  'A'                             2:00.13   1 
     1) Osborne, H                      2) Zerbe, K                       
     3) Zavoral, J                      4) Lynch, M                       
  8 DeForest High School  'A'                           2:01.24   1 
     1) Franz, M                        2) Deming, M                      
     3) Henderson, J                    4) Sersch, R                      
 -- Madison Edgewood  'A'                                    DQ   2 
     1) Sampson, K                      2) Kruger, A                      
     3) East, H                         4) Hoffman, E                     
 
Event 10  Boys 4x200 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                            1:33.21   2 
     1) Baker, D                        2) Collins, S                     
     3) Fargo, M                        4) Urfer, M                       
  2 Milton High School  'A'                             1:35.08   2 
     1) Gerharz, J                      2) Kovars, R                      
     3) Sayre, C                        4) McCarthy, P                    
  3 DeForest High School  'A'                           1:36.73   2 
     1) Clarke, B                       2) Minick, B                      
     3) Wipperfurth, T                  4) Shannon, M                     
  4 Portage High School  'A'                            1:36.93   2 
     1) Savoy, J                        2) Braun, P                       
     3) Westra, N                       4) Levake, E                      
  5 Oregon High School  'A'                             1:38.25   1 
     1) Walsh, E                        2) Poe, C                         
     3) Milz, J                         4) Turner, J                      
  6 Baraboo High School  'A'                            1:40.33   1 
     1) Palacek, B                      2) Trower, Z                      
     3) Marion, T                       4) Vierbicher, C                  
  7 Reedsburg Area High School  'A'                     1:42.59   2 
     1) Newell, C                       2) Westerwelle, A                 
     3) Perron, D                       4) Nemitz, J                      
  8 Stoughton High School  'A'                          1:48.61   1 
     1) Logan, L                        2) Beszhak, A                     
     3) Hoaglin, R                      4) Fleres, L                      
 -- Madison Edgewood  'A'                                    DQ   2 
     1) Richards, S                     2) Richards, T                    
     3) Okas, M                         4) Bondoc, E                      
 -- Waunakee High School  'A'                                DQ   2 
     1) Denu, J                         2) Momou, E                       
     3) Siehoff, B                      4) Witt, J                        
 
Event 11  Girls 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Gehring, E                   Madison Edgewood         59.74   3 
  2 Zimprich, T                  Waunakee               1:01.32   3 
  3 Montgomery, D                Stoughton              1:04.01   3 
  4 Jones, V                     Oregon                 1:05.61   1 
  5 Kellner, E                   Reedsburg              1:05.76   3 
  6 Longley, M                   Madison Edgewood       1:05.96   3 
  7 Nelson, T                    Baraboo                1:06.52   2 
  8 Stone, A                     Oregon                 1:06.95   2 
  8 Luebke, C                    Portage                1:06.95   1 
 10 Delwiche, M                  Mount Horeb            1:06.99   2 
 11 Schmidt, D                   Oregon                 1:07.82   3 
 12 Ratajczyk, K                 Reedsburg              1:07.97   2 
 13 Endres, L                    Waunakee               1:08.59   2 
 14 Wilson, C                    Mount Horeb            1:08.87   2 
 15 Robinson, B                  Stoughton              1:09.05   2 
 15 Williams, R                  Mount Horeb            1:09.05   3 
 17 Brandhagen, A                Baraboo                1:09.47   1 
 18 Heniges, E                   Milton                 1:09.72   3 
 19 Fuller, K                    Baraboo                1:11.22   1 
 
Event 12  Boys 400 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Kapinus, J                   Madison Edgewood         53.81   3 
  2 Martinelli, K                Milton                   53.96   3 
  3 Cooper, A                    Reedsburg                54.08   2 
  4 Conrad, B                    Mount Horeb              54.20   3 
  5 Heindl, J                    Mount Horeb              55.06   3 
  6 Insolera, P                  Waunakee                 55.90   3 
  7 Creamer, B                   Waunakee                 55.99   2 
  8 Vogt, D                      Mount Horeb              56.28   3 
  9 Giese, G                     Stoughton                56.56   1 
 10 Coke, A                      DeForest                 56.66   2 
 11 Bergman, J                   Reedsburg                57.12   2 
 12 Turner, J                    Oregon                   57.81   2 
 13 Owen, J                      DeForest                 58.05   2 
 14 Condon, K                    Oregon                   59.08   2 
 15 McGrath, J                   Oregon                   59.11   2 
 16 Woloszyn, H                  Madison Edgewood       1:04.75   1 
 17 Johnson, M                   Portage                1:06.99   1 
 
Event 13  Girls 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Waunakee High School  'A'                             53.36   2 
     1) Endres, C                       2) Smull, T                       
  2 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                              53.47   2 
     1) Baier, L                        2) Mahnke, R                      
     3) Owens, B                        4) Sutter, M                      
  3 DeForest High School  'A'                             54.39   2 
     1) Arm, K                          2) Hutton-Okpaleake, R            
     3) Williams, C                     4) Maiers, J                      
  4 Stoughton High School  'A'                            54.48   2 
     1) Straughter, T                   2) Hallman, P                     
     3) Johnson, O                      4) Knispel, S                     
  5 Baraboo High School  'A'                              55.49   2 
     1) Bates, T                        2) Parsons, A                     
     3) Teasdale, L                     4) Mohr, H                        
  6 Reedsburg Area High School  'A'                       55.55   2 
     1) Meyer, B                        2) Clement, A                     
     3) Emery, L                        4) Zastrow, S                     
  7 Oregon High School  'A'                               55.67   1 
     1) Knipfer, C                      2) Osborne, H                     
     3) Rosemeyer, A                    4) Poirier, T                     
  8 Milton High School  'A'                               55.70   2 
     1) Justus, T                       2) Oleary, M                      
     3) Scalissi, S                     4) Mehlert, K                     
  9 Portage High School  'A'                              57.19   1 
     1) Luebke, C                       2) Mootz, B                       
     3) Perkins, E                      4) Dubberstein, L                 
 10 Madison Edgewood  'A'                               1:06.74   1 
     1) Schwartz, M                     2) Zellmer, K                     
     3) Ko, C                           4) Cowgill, N                     
 
Event 14  Boys 4x100 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Milton High School  'A'                               44.62   2 
     1) Jensen, C                       2) Kovars, R                      
     3) McCarthy, P                     4) Hammon, N                      
  2 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                              45.09   2 
     1) Aguilar, J                      2) Baker, D                       
     3) Collins, S                      4) Fargo, M                       
  3 Madison Edgewood  'A'                                 46.08   2 
     1) Richards, S                     2) Richards, T                    
     3) Dare, T                         4) Schmidt, C                     
  4 Waunakee High School  'A'                             46.28   2 
     1) Momou, E                        2) Musso, L                       
     3) Witt, C                         4) Wood, Z                        
  5 Reedsburg Area High School  'A'                       46.60   2 
     1) Newell, C                       2) Archambo, M                    
     3) Lopp, A                         4) Hayes, M                       
  6 DeForest High School  'A'                             46.72   2 
     1) Banovetz, S                     2) Shannon, M                     
     3) Clarke, B                       4) Wipperfurth, T                 
  7 Baraboo High School  'A'                              47.11   2 
     1) Leatherberry, B                 2) Pikel, D                       
     3) Ennis, B                        4) Cook, B                        
  8 Stoughton High School  'A'                            49.19   1 
     1) Kaye, J                         2) Fleres, L                      
     3) Beszhak, A                      4) Clark, W                       
  9 Portage High School  'A'                              50.28   1 
     1) Braun, P                        2) Kjorlie, K                     
     3) Schonasky, J                    4) Westra, N                      
 -- Oregon High School  'A'                                  DQ   1 
     1) Larson, B                       2) Poe, C                         
     3) Milz, J                         4) Turner, J                      
 
Event 15  Girls 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Bower, B                     Stoughton                48.90   3 
  2 Vanden Brook, J              Waunakee                 50.78   3 
  3 Dorn, L                      Madison Edgewood         51.52   3 
  4 Deming, K                    DeForest                 51.85   3 
  5 Jamison, A                   Stoughton                53.16   3 
  6 Guse, A                      Madison Edgewood         53.83   2 
  7 Purdy, L                     Waunakee                 54.29   1 
  8 Zalewski, A                  Baraboo                  54.51   3 
  9 Mylin, K                     Milton                   54.52   3 
 10 Passer, C                    Milton                   55.03   3 
 11 Graber, K                    Oregon                   55.11   2 
 12 Klemm, R                     Baraboo                  55.66   2 
 13 Staege, C                    Waunakee                 56.56   2 
 14 Mitchell, C                  Reedsburg                58.45   2 
 15 Reinicke, E                  Oregon                   59.97   1 
 16 Wells, H                     Milton                 1:00.44   2 
 17 Krug, N                      Baraboo                1:02.15   2 
 18 Zavoral, J                   Oregon                 1:02.43   1 
 
Event 16  Boys 300 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Addie, J                     Milton                   43.49   3 
  2 McGrath, J                   Oregon                   44.34   3 
  3 Kunz, M                      DeForest                 44.42   3 
  4 Nelson, K                    Stoughton                44.68   1 
  5 Weinke, M                    Baraboo                  44.69   3 
  6 Leatherberry, B              Baraboo                  45.16   3 
  7 Carroll, P                   Reedsburg                45.52   3 
  8 Bennett, J                   Portage                  46.12   2 
  9 Hermus, J                    Oregon                   46.84   2 
 10 Farnsworth, B                Mount Horeb              47.20   2 
 11 Okas, M                      Madison Edgewood         47.29   3 
 12 Deakins, N                   Portage                  47.86   1 
 13 Poe, C                       Oregon                   48.35   2 
 14 Brenner, C                   Reedsburg                48.40   3 
 15 Fargo, A                     Mount Horeb              48.95   2 
 16 Christensen, J               Milton                   49.08   2 
 17 Callan, J                    Madison Edgewood         49.29   2 
 17 Smith, A                     Stoughton                49.29   1 
 19 Merfeld, J                   Madison Edgewood         50.69   2 
 20 Pike, B                      Waunakee                 52.11   1 
 21 Kjorlie, K                   Portage                  53.36   1 
 
Event 17  Girls 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Zimprich, T                  Waunakee               2:23.41  
  2 McKenna, K                   Madison Edgewood       2:23.49  
  3 Ricker, M                    Oregon                 2:27.97  
  4 Heinemann, S                 Waunakee               2:32.81  
  5 Tweed, H                     Madison Edgewood       2:35.23  
  6 Rude, K                      Stoughton              2:36.87  
  7 Steinberg, D                 Oregon                 2:37.98  
  8 Speer, M                     Milton                 2:38.32  
  9 Boehnen, K                   Oregon                 2:42.10  
 10 McDonald, R                  DeForest               2:43.39  
 11 Lichte, H                    Reedsburg              2:46.92  
 12 Esser, L                     Mount Horeb            2:48.35  
 13 Williams, K                  DeForest               2:52.77  
 14 Welsch, L                    Mount Horeb            2:52.81  
 15 Lavely, R                    Reedsburg              2:53.57  
 16 Gunder, A                    Milton                 2:58.55  
 17 Hilario, V                   Baraboo                2:59.42  
 18 Goodreau, M                  Baraboo                3:00.02  
 
Event 18  Boys 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McKenna, J                   Madison Edgewood       2:05.13  
  2 Mott, D                      Madison Edgewood       2:05.95  
  3 Day, N                       Mount Horeb            2:06.67  
  4 Yanna, E                     Mount Horeb            2:07.17  
  5 Clark, R                     Milton                 2:07.40  
  6 Rufer, D                     DeForest               2:08.75  
  7 Davidson, E                  DeForest               2:12.91  
  8 Fitzpatrick, C               Madison Edgewood       2:13.20  
  9 Lenz, T                      Waunakee               2:14.15  
 10 Scott, J                     Reedsburg              2:14.47  
 11 Blada, E                     Baraboo                2:14.86  
 12 Schulz-Welo, L               Oregon                 2:16.79  
 13 Treinen, A                   Waunakee               2:16.95  
 14 Cooper, A                    Reedsburg              2:20.07  
 15 Steckbauer, B                Stoughton              2:20.45  
 16 Schultz, D                   Stoughton              2:21.75  
 17 Whitehead, A                 DeForest               2:21.80  
 18 Gehrmann, J                  Oregon                 2:22.65  
 19 Rau, D                       Oregon                 2:22.95  
 20 Thompson, M                  Portage                2:29.72  
 21 Beard, M                     Portage                2:47.45  
 -- Becraft, J                   Baraboo                    DNF  
 
Event 19  Girls 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Lipp, A                      Waunakee                 27.50   3 
  2 Grunder, E                   Portage                  28.36   1 
  3 Mahnke, R                    Mount Horeb              28.45   3 
  4 Carroll, S                   Reedsburg                28.56   3 
  5 Sonsalla, H                  Stoughton                28.73   3 
  6 Mueller, B                   Waunakee                 29.00   2 
  7 Ratajczyk, B                 Reedsburg                29.19   3 
  8 McKenna, E                   Madison Edgewood         29.30   2 
  9 Checovich, C                 Madison Edgewood         29.33   2 
 10 Wedig, M                     Mount Horeb              29.44   2 
 11 Schyvinck, B                 Reedsburg                29.71   3 
 12 Rosemeyer, A                 Oregon                   29.75   3 
 13 Schmidt, D                   Oregon                   29.82   3 
 14 Owens, B                     Mount Horeb              30.33   2 
 15 Mohr, H                      Baraboo                  30.47   2 
 16 Parsons, A                   Baraboo                  30.54   2 
 17 Endres, C                    Waunakee                 30.69   2 
 18 Heniges, E                   Milton                   30.92   1 
 19 Henderson, J                 DeForest                 30.97   1 
 20 Teasdale, L                  Baraboo                  31.23   1 
 21 Lynch, M                     Oregon                   31.69   1 
 22 Mootz, J                     Portage                  34.84   1 
 
Event 20  Boys 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Urfer, M                     Mount Horeb              23.40   3 
  2 Hammon, N                    Milton                   23.42   3 
  3 Levake, E                    Portage                  23.49   1 
  4 Gerharz, J                   Milton                   24.27   3 
  5 Brink, S                     Madison Edgewood         24.37   3 
  6 Baker, D                     Mount Horeb              24.58   3 
  7 Minick, B                    DeForest                 24.62   2 
  8 Hershey, Z                   Stoughton                24.72   1 
  9 Banovetz, S                  DeForest                 24.97   2 
 10 White, S                     Madison Edgewood         25.04   3 
 11 Hayes, M                     Reedsburg                25.25   3 
 12 Lesure, I                    Mount Horeb              25.40   3 
 13 Kaye, J                      Stoughton                25.58   1 
 14 Docter, J                    Madison Edgewood         25.79   2 
 15 Witt, J                      Waunakee                 26.20   2 
 16 Schonasky, J                 Portage                  26.26   1 
 17 Milz, J                      Oregon                   26.27   1 
 18 Tenpas, N                    DeForest                 26.35   2 
 19 Westerwelle, A               Reedsburg                26.44   2 
 19 Momou, E                     Waunakee                 26.44   2 
 21 Perron, D                    Reedsburg                26.45   2 
 22 Hamilton, M                  Baraboo                  26.56   1 
 
Event 21  Girls 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Christenson, M               Baraboo               11:26.37  
  2 Leaver, D                    Baraboo               12:19.25  
  3 Lee, M                       Madison Edgewood      12:22.06  
  4 Wilkinson, M                 Oregon                13:08.48  
  5 Schlitz, L                   DeForest              13:22.00  
  6 Mcgowan, J                   Waunakee              13:23.49  
  7 DeBlock, D                   Reedsburg             13:25.57  
  8 Debroux, B                   Oregon                13:34.06  
  9 Sprecher, K                  Baraboo               13:35.70  
 10 Russell, L                   Oregon                13:40.89  
 11 Imhoff, D                    Reedsburg             13:43.19  
 12 Haefer, P                    Madison Edgewood      13:54.04  
 13 Schwarz, A                   DeForest              13:59.49  
 14 Lukas, K                     Milton                14:03.87  
 15 Brookhiser, B                Milton                14:03.88  
 16 Greenler, E                  Stoughton             14:18.47  
 17 Heinemann, S                 Waunakee              14:27.35  
 18 Viner, J                     Mount Horeb           14:35.14  
 
Event 22  Boys 3200 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bruni, G                     Baraboo               10:15.76  
  2 Trotter, S                   Baraboo               10:29.14  
  3 Olson, R                     Stoughton             10:37.79  
  4 Kulcyk, M                    Waunakee              10:39.42  
  5 Roe, J                       Stoughton             10:42.15  
  6 Hamm, J                      Portage               10:44.46  
  7 Setser, C                    Mount Horeb           10:47.17  
  8 Swanson, J                   Milton                10:57.16  
  9 Waldow, B                    Reedsburg             11:02.70  
 10 Moen, E                      Oregon                11:04.26  
 11 Spahn, R                     DeForest              11:15.85  
 12 Tobin, K                     Baraboo               11:16.86  
 13 Wecker, C                    Milton                11:22.30  
 14 Young, B                     Waunakee              11:35.60  
 15 Rufer, M                     DeForest              11:41.93  
 16 Sacramento, I                Oregon                11:53.06  
 17 Bogovich, J                  Madison Edgewood      11:54.91  
 18 Utter, N                     Madison Edgewood      12:20.34  
 19 Vande Zande, C               Oregon                12:28.46  
 
Event 23  Girls 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Waunakee High School  'A'                           4:11.53   2 
     1) Vanden Brook, J                 2) Grassl, C                      
     3) Endres, C                       4) Endres, L                      
  2 Madison Edgewood  'A'                               4:17.33   2 
     1) McKenna, K                      2) Longley, M                     
     3) Checovich, C                    4) McKenna, E                     
  3 Stoughton High School  'A'                          4:22.77   2 
     1) Staffen, A                      2) Montgomery, D                  
     3) Knispel, S                      4) Schultz, M                     
  4 Milton High School  'A'                             4:23.20   2 
     1) Catacutan, A                    2) Frisque, L                     
     3) Gardner, S                      4) Bradley, L                     
  5 DeForest High School  'A'                           4:26.91   2 
     1) Hageman, L                      2) McDonald, R                    
     3) Henderson, J                    4) Deming, K                      
  6 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                            4:27.04   2 
     1) Baier, L                        2) Delwiche, M                    
     3) Williams, R                     4) Wilson, C                      
  7 Reedsburg Area High School  'A'                     4:30.32   2 
     1) Ratajczyk, K                    2) Ratajczyk, B                   
     3) Clement, A                      4) Kellner, E                     
  8 Oregon High School  'A'                             4:31.17   1 
     1) Jones, V                        2) Schmidt, D                     
     3) Stone, A                        4) Boehnen, K                     
  9 Baraboo High School  'A'                            4:43.17   1 
     1) Fuller, K                       2) Brandhagen, A                  
     3) Klemm, R                        4) Nelson, T                      
 
Event 24  Boys 4x400 Meter Relay
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
  1 Mt. Horeb/Barneveld  'A'                            3:33.61   2 
     1) Conrad, B                       2) Heindl, J                      
     3) Vogt, D                         4) Urfer, M                       
  2 Waunakee High School  'A'                           3:36.64   2 
     1) Denu, J                         2) Insolera, P                    
     3) Siehoff, B                      4) Witt, J                        
  3 Milton High School  'A'                             3:37.31   2 
     1) Martinelli, K                   2) Falk, B                        
     3) Addie, J                        4) Sayre, C                       
  4 Madison Edgewood  'A'                               3:38.14   2 
     1) McKenna, J                      2) Kapinus, J                     
     3) Mott, D                         4) White, S                       
  5 Stoughton High School  'A'                          3:46.48   1 
     1) Hershey, Z                      2) Giese, G                       
     3) Rowley, C                       4) Nelson, K                      
  6 DeForest High School  'A'                           3:46.96   2 
     1) Minick, B                       2) Owen, J                        
     3) Kunz, M                         4) Coke, A                        
  7 Reedsburg Area High School  'A'                     3:47.99   2 
     1) Bergman, J                      2) Hayes, M                       
     3) Archambo, M                     4) Cooper, A                      
  8 Baraboo High School  'A'                            3:49.08   2 
     1) Palacek, B                      2) Henry, Z                       
     3) Sandoval, A                     4) Weinke, M                      
  9 Oregon High School  'A'                             3:56.58   1 
     1) Condon, K                       2) Otis, G                        
     3) Turner, J                       4) Schulz-Welo, L                 
 
Event 25  Girls High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Macaulay, K                  Oregon                 5-00.00  
  2 Brinker, E                   Baraboo                4-10.00  
  3 Chanos, L                    Madison Edgewood      J4-10.00  
  4 Adamson, S                   Milton                J4-10.00  
  5 Madden, A                    Waunakee               4-08.00  
  6 Steinberg, D                 Oregon                J4-08.00  
  6 Gartzke, M                   Stoughton             J4-08.00  
  8 Mylin, K                     Milton                 4-06.00  
  9 Larson, A                    Baraboo                4-04.00  
  9 DeBlock, D                   Reedsburg              4-04.00  
  9 Alme, A                      Stoughton              4-04.00  
  9 Scheel, S                    Waunakee               4-04.00  
  9 Patz, E                      Waunakee               4-04.00  
  9 Deming, M                    DeForest               4-04.00  
  9 Schultz, B                   DeForest               4-04.00  
  9 Schlub, D                    DeForest               4-04.00  
 17 Kellner, E                   Reedsburg              4-02.00  
 18 Schultz, M                   Stoughton              4-00.00  
 18 Luebke, C                    Portage                4-00.00  
 18 Dubberstein, L               Portage                4-00.00  
 18 Guse, A                      Madison Edgewood       4-00.00  
 18 Hendrickson, T               Portage                4-00.00  
 -- Parsons, A                   Baraboo                     NH  
 
Event 26  Boys High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Oakes, I                     Madison Edgewood       5-10.00  
  2 McCarthy, P                  Milton                 5-08.00  
  3 Logan, L                     Stoughton              5-06.00  
  4 Baker, D                     Mount Horeb           J5-06.00  
  5 Siehoff, B                   Waunakee              J5-06.00  
  5 Johnson, C                   Mount Horeb           J5-06.00  
  7 Holcomb, J                   Oregon                J5-06.00  
  8 Weinke, M                    Baraboo                5-04.00  
  9 Wood, Z                      Waunakee              J5-04.00  
 10 Stolte, A                    Reedsburg              5-02.00  
 10 Epping, R                    Mount Horeb            5-02.00  
 10 Perron, D                    Reedsburg              5-02.00  
 10 Martinelli, K                Milton                 5-02.00  
 10 Sandoval, A                  Baraboo                5-02.00  
 10 Clark, W                     Stoughton              5-02.00  
 16 Poe, C                       Oregon                 5-00.00  
 -- Schemmel, M                  Madison Edgewood            NH  
 -- Krebs, B                     Milton                      NH  
 -- Clarke, B                    DeForest                    NH  
 -- Otis, G                      Oregon                      NH  
 -- Witt, C                      Waunakee                    NH  
 -- Keppert, M                   Portage                     NH  
 
Event 27  Girls Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Alme, A                      Stoughton              9-00.00  
  2 Carroll, S                   Reedsburg              8-06.00  
  3 Eastman, E                   Waunakee               8-00.00  
  4 Goepfert, G                  Stoughton              7-00.00  
  5 Slack, S                     Oregon                J7-00.00  
  6 Niemeyer, M                  Stoughton             J7-00.00  
  7 Kinsman, A                   Reedsburg              6-06.00  
  8 Jones, V                     Oregon                J6-06.00  
  9 Pernot, N                    Mount Horeb            6-00.00  
  9 Scalissi, S                  Milton                 6-00.00  
  9 Willinson, B                 Milton                 6-00.00  
  9 Zalewski, A                  Baraboo                6-00.00  
  9 Wells, H                     Milton                 6-00.00  
 -- Bay, A                       Waunakee                    NH  
 -- Esser, E                     Mount Horeb                 NH  
 -- Carpenter, R                 Oregon                      NH  
 -- Mohr, H                      Baraboo                     NH  
 
Event 28  Boys Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 DeBlock, J                   Reedsburg             13-00.00  
  2 McChristian, H               Stoughton             12-06.00  
  3 Nelson, K                    Stoughton             11-06.00  
  4 Anderson, E                  Baraboo               11-00.00  
  5 Nemitz, J                    Reedsburg             10-06.00  
  6 Walsh, E                     Oregon               J10-06.00  
  7 Brenner, C                   Reedsburg             10-00.00  
  8 Hermus, J                    Oregon                 9-06.00  
  9 Savoy, J                     Portage                9-00.00  
  9 Kummer, J                    Milton                 9-00.00  
 11 Blieler, W                   Milton                 8-00.00  
 11 Defent, J                    Waunakee               8-00.00  
 11 Smith, N                     Portage                8-00.00  
 14 Champeau, J                  Portage                7-06.00  
 -- Banovetz, S                  DeForest                    NH  
 -- Cook, B                      Baraboo                     NH  
 -- Creamer, B                   Waunakee                    NH  
 
Event 29  Girls Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bower, B                     Stoughton             16-00.00  
  2 Balistrari, T                Waunakee              15-02.00  
  3 Carroll, S                   Reedsburg             14-09.50  
  4 Catacutan, A                 Milton                14-08.00  
  5 Macaulay, K                  Oregon                14-07.00  
  6 Maiers, J                    DeForest              14-06.75  
  7 Deming, K                    DeForest              14-06.00  
  8 Fuller, K                    Baraboo               13-11.00  
  9 Stone, A                     Oregon                13-07.75  
 10 Brandhagen, A                Baraboo               13-07.00  
 11 Meyer, B                     Reedsburg             13-03.00  
 12 Grunder, E                   Portage               13-02.75  
 13 Williams, C                  DeForest              13-02.00  
 13 Nelson, T                    Baraboo               13-02.00  
 15 Delwiche, M                  Mount Horeb           13-01.00  
 16 Rosemeyer, A                 Oregon                12-09.00  
 17 Klitzke, K                   Stoughton             12-06.75  
 18 Sutter, M                    Mount Horeb           12-05.50  
 19 Wedig, M                     Mount Horeb           12-02.00  
 20 Forget, T                    Mount Horeb          x12-01.00  
 21 McKenna, E                   Madison Edgewood      11-05.00  
 
Event 30  Boys Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kovars, R                    Milton                20-02.00  
  2 Hammon, N                    Milton                19-11.75  
  3 Fargo, M                     Mount Horeb           19-09.75  
  4 Williams, M                  Waunakee              19-07.00  
  5 Johnson, C                   Mount Horeb           18-10.00  
  6 Minick, B                    DeForest              18-05.00  
  7 Wipperfurth, T               DeForest             J18-05.00  
  8 Richards, S                  Madison Edgewood      18-03.00  
  9 Jensen, C                    Milton                18-00.00  
 10 Conrad, B                    Mount Horeb           17-09.00  
 11 Hayes, M                     Reedsburg             17-07.00  
 12 Trower, Z                    Baraboo               17-03.50  
 13 Herman, C                    Oregon                17-02.00  
 14 Condon, K                    Oregon                17-01.00  
 15 Coke, A                      DeForest              17-00.50  
 16 Schultz, G                   Oregon                17-00.00  
 17 Westra, N                    Portage               16-10.00  
 18 Momou, E                     Waunakee              16-08.75  
 19 Grant, Z                     Stoughton             16-08.00  
 20 Lopp, A                      Reedsburg             16-05.00  
 20 Kjorlie, K                   Portage               16-05.00  
 22 Hoaglin, R                   Stoughton             16-02.00  
 23 Rowley, C                    Stoughton             15-05.00  
 -- Pikel, D                     Baraboo                     ND  
 
Event 31  Girls Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bower, B                     Stoughton             32-10.50  
  2 Maiers, J                    DeForest              31-02.25  
  3 Scheel, S                    Waunakee              30-09.50  
  4 Vanden Brook, J              Waunakee              30-07.50  
  5 Schyvinck, B                 Reedsburg             30-07.25  
  6 Nelson, T                    Baraboo               30-06.00  
  7 Frisque, L                   Milton                30-04.25  
  8 Gartzke, M                   Stoughton             29-09.00  
  9 Stone, A                     Oregon                29-05.25  
 10 Poirier, T                   Oregon                29-03.75  
 11 Meyer, B                     Reedsburg             29-00.00  
 12 Fahrney, E                   Madison Edgewood      28-11.50  
 13 Chanos, M                    Madison Edgewood      28-07.25  
 14 Schultz, M                   Stoughton             28-06.25  
 15 Forget, T                    Mount Horeb           28-04.50  
 16 Bates, T                     Baraboo               27-04.25  
 17 Larson, A                    Baraboo               27-02.75  
 18 Zaremba, A                   Madison Edgewood      27-00.25  
 19 Willinson, B                 Milton                26-04.00  
 20 Wall, J                      DeForest              26-03.75  
 -- Oleary, M                    Milton                      ND  
 
Event 32  Boys Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Kovars, R                    Milton                42-07.00  
  2 Williams, M                  Waunakee              42-06.50  
  3 Hershey, Z                   Stoughton             38-08.50  
  4 Trower, Z                    Baraboo               38-05.75  
  5 Conrad, B                    Mount Horeb           37-10.00  
  6 Johnson, C                   Mount Horeb           37-08.50  
  7 Wipperfurth, T               DeForest              37-01.75  
  8 Callan, J                    Madison Edgewood      37-00.25  
  9 Stolte, A                    Reedsburg             36-11.75  
 10 Epping, R                    Mount Horeb           36-10.00  
 11 Herman, C                    Oregon                36-06.25  
 12 Blieler, W                   Milton                36-05.00  
 13 McGrath, J                   Oregon                35-10.25  
 14 Price, J                     Baraboo               35-09.00  
 15 DeBlock, J                   Reedsburg             35-08.75  
 16 Kjorlie, K                   Portage               35-08.50  
 17 Smith, A                     Stoughton             35-00.00  
 18 Dare, T                      Madison Edgewood      34-11.50  
 19 Pikel, D                     Baraboo               34-05.75  
 20 Condon, K                    Oregon                33-10.50  
 21 Wood, Z                      Waunakee              33-03.50  
 22 Tenpas, N                    DeForest              32-07.25  
 -- Krebs, B                     Milton                      ND  
 
Event 33  Girls Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 McCarthy, A                  Stoughton                98-05  
  2 Partipilo, M                 Milton                   95-09  
  3 Carrig, C                    Reedsburg                92-07  
  4 Arneson, S                   Stoughton                88-09  
  5 Babiuk, C                    Mount Horeb              87-08  
  6 Walters, E                   Milton                   85-10  
  7 Stalker, K                   Milton                   84-03  
  8 Nankivil, J                  Oregon                   81-11  
  9 Wethal, B                    Oregon                   80-10  
 10 Watson, J                    Mount Horeb              77-10  
 11 Albert, M                    Reedsburg                77-09  
 12 Houser, H                    Stoughton                76-06  
 13 Zastrow, S                   Reedsburg                76-00  
 14 Eder, B                      DeForest                 73-03  
 15 Zimprich, T                  Waunakee                 72-06  
 16 Miller, A                    DeForest                 70-10  
 17 Bailey, S                    Baraboo                  69-04  
 18 East, H                      Madison Edgewood         65-06  
 19 Williams, T                  Baraboo                  63-08  
 20 Kapinus, J                   Madison Edgewood         61-03  
 21 Klinke, K                    DeForest                 57-05  
 22 Becker, E                    Portage                  57-04  
 23 Boeck, A                     Portage                  57-00  
 24 Kick, E                      Baraboo                  55-03  
 25 Schmitz, S                   Waunakee                 53-07  
 26 Gehm, R                      Portage                  41-08  
 
Event 34  Boys Discus Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Craker, N                    Baraboo                 140-04  
  2 Natter, A                    Milton                  134-00  
  3 Holmes, D                    Oregon                  120-00  
  4 Reimer, W                    Reedsburg               112-01  
  5 Neustadler, D                Reedsburg               110-05  
  6 Ceithamer, J                 Mount Horeb             110-02  
  7 Egan, B                      Stoughton               104-04  
  8 Trotter, C                   Waunakee                104-02  
  9 Lane, K                      Baraboo                 102-01  
 10 Thompson, E                  Baraboo                 100-10  
 11 Whalen, J                    Reedsburg                99-07  
 12 Meister, T                   Stoughton                99-01  
 13 Zimmerman, M                 DeForest                 98-03  
 14 Dewey, D                     Stoughton                95-08  
 15 Peterson, C                  Mount Horeb              95-07  
 16 Defent, J                    Waunakee                 94-07  
 17 Johnson, N                   Milton                   92-11  
 18 Elsner, S                    Portage                  91-04  
 19 Chiono, T                    DeForest                 90-04  
 20 Kane, R                      Oregon                   87-07  
 21 Maerz, J                     Oregon                   85-07  
 22 Peterson, M                  Madison Edgewood         80-11  
 23 McGowan, D                   Portage                  79-09  
 24 Galley, F                    Portage                  76-05  
 25 Thompson, C                  Portage                 x70-07  
 -- Flanagan, R                  Madison Edgewood            ND  
 
Event 35  Girls Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wethal, B                    Oregon                38-05.00  
  2 Kick, E                      Baraboo               31-02.00  
  3 Houser, H                    Stoughton             30-10.50  
  4 Stalker, K                   Milton                30-09.00  
  5 Zastrow, S                   Reedsburg             29-10.50  
  6 East, H                      Madison Edgewood      29-08.50  
  7 McCarthy, A                  Stoughton            J29-08.50  
  8 Walters, E                   Milton                29-04.00  
  9 Arm, K                       DeForest              28-11.00  
 10 Oleary, E                    Milton                28-10.00  
 11 Babiuk, C                    Mount Horeb           28-01.00  
 12 Williams, T                  Baraboo               27-11.00  
 13 Schmitz, S                   Waunakee              27-10.00  
 14 Nankivil, J                  Oregon                27-01.50  
 15 Staege, C                    Waunakee              26-05.00  
 16 Kapinus, J                   Madison Edgewood      26-01.00  
 17 Watson, J                    Mount Horeb           25-10.00  
 18 Eder, B                      DeForest              25-02.00  
 19 Klinke, K                    DeForest              24-11.50  
 20 Carbon, B                    Reedsburg             24-06.00  
 21 Bailey, S                    Baraboo               24-04.00  
 22 Michel, L                    Reedsburg             23-02.00  
 23 Boehnen, K                   Oregon                22-05.50  
 24 Boeck, A                     Portage               21-10.50  
 25 Becker, E                    Portage               21-08.00  
 26 Gehm, R                      Portage               18-05.00  
 
Event 36  Boys Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Craker, N                    Baraboo               45-04.00  
  2 Musso, L                     Waunakee              44-06.00  
  3 Schultz, G                   Oregon                43-05.00  
  4 Ceithamer, J                 Mount Horeb           40-02.00  
  5 Kummer, R                    Milton                40-01.50  
  6 Natter, A                    Milton                39-03.00  
  7 Mukite, J                    Baraboo               38-11.50  
  8 Whalen, J                    Reedsburg             37-11.00  
  9 Noye, N                      Reedsburg             37-07.50  
 10 Grunzel, J                   Milton                36-11.00  
 11 Meister, T                   Stoughton             36-00.50  
 12 Marion, T                    Baraboo               35-05.00  
 13 Egan, B                      Stoughton             35-01.50  
 14 Trotter, C                   Waunakee              34-06.50  
 15 Danis, T                     Madison Edgewood      34-03.00  
 16 Maerz, J                     Oregon                34-01.50  
 17 Peters, W                    DeForest              33-04.00  
 18 Elsner, S                    Portage               33-03.00  
 19 Zimmerman, M                 DeForest              32-11.00  
 20 Kane, R                      Oregon                32-01.00  
 21 McGowan, D                   Portage               30-00.00  
 22 Thompson, C                  Portage               28-09.00  
 23 Meier, C                     Madison Edgewood      25-03.50  
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Waunakee High School       146        2) Stoughton High School     135.50
    3) Madison Edgewood            79        4) Oregon High School         70   
    5) Milton High School          65        6) Reedsburg Area High Schoo  59   
    7) Baraboo High School         58        8) DeForest High School       39   
    9) Mt. Horeb/Barneveld         37       10) Portage High School        13.50
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Milton High School         135        2) Mt. Horeb/Barneveld       115.50
    3) Baraboo High School         90        4) Waunakee High School       83.50
    5) Stoughton High School       66        6) Madison Edgewood           65   
    7) Reedsburg Area High School  51        8) DeForest High School       42   
    9) Oregon High School          36       10) Portage High School        18