Licensed to Belleville High School - WI
                                       HY-TEK's Meet Manager 4/12/2011 07:24 PM
                  Capital Conference Triple Dual - 4/12/2011                   
                 Triple Dual Sugar River, Cambridge, Waterloo                  
                                  Belleville                                   
                                    Results                                    
 
Girls 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
Finals
  1 Hanson, Alexis               Sugar River            13.51      13.52   1 
  2 Rear, Quinn                  Sugar River            14.10      13.92   1 
  3 Jarlsberg, Jazmynn           CAM                    14.50      14.07   1 
  4 Hollis, Harley               Sugar River            14.54      14.24   2 
  5 Dawson, Kelly                CAM                    15.50      15.26   1 
  6 Behan, Bridget               WLOO                   14.80      15.52   1 
  7 King, Leah                   WLOO                   15.10      15.90   1 
  8 Jones, Jenny                 WLOO                   15.80      16.72   2 
 -- Dull, Ellie                  Sugar River            15.60     X15.56   2 
 -- Fried, Ariel                 Sugar River                      X16.00   2 
 -- Wilson, Izzy                 CAM                              X16.24   2 
 -- Woller, Bianca               Sugar River            17.31     X17.11   2 
 
Girls 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Hanson, Alexis               Sugar River            28.13      27.79   1 
  2 Ortgiesen, Victoria          Sugar River                       28.08   1 
  3 Jeffery, Carley              CAM                    29.00      29.11   1 
  4 Jarlsberg, Jazmynn           CAM                    29.00      29.34   1 
  5 Neperud, Megan               Sugar River                       30.28   3 
  6 Wood, Mercede                WLOO                   31.62      31.35   1 
  7 Dawson, Kelly                CAM                    32.00      32.67   1 
  8 Behan, Bridget               WLOO                   33.80      33.25   1 
  9 Saxby, Amanda                WLOO                   33.80      33.30   2 
 -- Behan, Vickie                WLOO                   34.50        XNT   2 
 -- Walters, Alex                Sugar River                         XNT   3 
 -- Dull, Ellie                  Sugar River            32.85     X32.17   3 
 -- Ward, Grace                  WLOO                   34.00     X33.75   2 
 -- Wilson, Izzy                 CAM                              X34.41   2 
 -- Lee-Macht, Sierra            Sugar River            35.30     X34.59   3 
 -- Alcivar, Stephanie           WLOO                   37.00     X36.25   3 
 -- Anderson, Sydney             WLOO                   36.00     X36.36   2 
 -- Seufzer, Ashley              WLOO                   36.00     X38.86   2 
 
Girls 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Diaz, Emily                  Sugar River          1:09.20    1:05.92   1 
  2 Madderom, Haley              WLOO                 1:10.00    1:07.56   1 
  3 Eikland, Emily               CAM                  1:08.00    1:07.61   1 
  4 Hensel, Amy                  CAM                  1:15.00    1:12.21   2 
  5 Wood, Mercede                WLOO                 1:11.00    1:13.98   1 
  6 Walters, Alex                Sugar River          1:09.08    1:14.38   1 
  7 Fried, Ariel                 Sugar River          1:13.37    1:14.97   1 
  8 Golfinos, Athena             CAM                  1:19.00    1:16.90   2 
  9 Wussow, Liz                  WLOO                 1:20.00    1:19.69   2 
 -- Kolasa, Natalie              Sugar River                    X1:14.21   2 
 
Girls 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 MacLaughlin, Jasmine         WLOO                 2:37.00    2:32.51  
  2 Kaiser, Amanda               Sugar River          3:20.83    2:39.09  
  3 Schmitz, Katie               Sugar River          2:39.59    2:40.70  
  4 Crave, Laura                 WLOO                 2:40.00    2:41.44  
  5 Hampton, Katie               CAM                  2:55.00    2:47.03  
  6 Daly, Kelly                  CAM                  2:40.00    2:49.66  
  7 Brown, Jamie                 Sugar River             3.00    3:01.89  
  8 Golfinos, Athena             CAM                  3:30.00    3:10.56  
  9 Wussow, Liz                  WLOO                 3:10.00    3:38.77  
 -- Diaz, Emily                  Sugar River                    X2:44.29  
 -- Ley, Maddy                   CAM                            X3:03.18  
 -- Marshall, Natalie            CAM                  3:30.00   X3:20.57  
 
Girls 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Forman, Cassie               WLOO                 5:52.00    5:58.05  
  2 Hampton, Katie               CAM                  6:15.00    6:03.65  
  3 Daly, Kelly                  CAM                  6:13.00    6:05.15  
  4 Judd, Lou Ann                Sugar River          6:15.00    6:08.22  
  5 Schmitz, Katie               Sugar River          6:39.36    6:20.87  
  6 Kolasa, Natalie              Sugar River          6:35.50    6:27.12  
  7 Welhoefer, Jordyn            WLOO                 6:20.00    6:28.18  
  8 Ley, Maddy                   CAM                  6:48.00    6:45.32  
  9 Brown, Jamie                 Sugar River          6:32.81    6:51.25  
 10 Putzke, Katja                WLOO                 7:10.00    6:57.74  
 -- Marshall, Natalie            CAM                            X7:21.36  
 -- Sallwey, Jaqueline           CAM                            X7:40.67  
 -- Laufenberg, Megan            Sugar River          8:12.10   X8:01.65  
 
Girls 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Welhoefer, Jordyn            WLOO                14:11.00   14:20.70  
  2 Rupp, Susanna                Sugar River                    14:50.86  
  3 Putzke, Katja                WLOO                15:51.00   15:06.16  
  4 Gorski, Emma                 Sugar River                    15:28.47  
 
Girls 100 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ortgiesen, Victoria          Sugar River            17.41      16.86  
  2 Lincks, Emma                 WLOO                   17.81      18.03  
  3 Atkins, Savanna              Sugar River            18.65      18.27  
  4 Wiggand, Kayla               WLOO                   18.13      18.32  
  5 Lee-Macht, Sierra            Sugar River            22.30      22.06  
  6 Gillen, Liz                  WLOO                   20.90      22.92  
 
Girls 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Ortgiesen, Victoria          Sugar River            49.42      50.37  
  2 Atkins, Savanna              Sugar River            52.41      52.72  
  3 Moran, Allison               CAM                    55.00      54.59  
  4 DeNure, Emily                Sugar River            57.40      57.29  
  5 Gillen, Liz                  WLOO                 1:07.00    1:08.36  
 
Girls 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                            56.10      55.55  
     1) Neperud, Megan                  2) Rear, Quinn                    
     3) Brusveen, Ashley                4) Hollis, Harley                 
  2 Waterloo High School  'A'                         1:00.00    1:02.17  
     1) Wiggand, Kayla                  2) King, Leah                     
     3) Ward, Grace                     4) Lincks, Emma                   
 
Girls 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                          1:54.41    1:57.35  
     1) Neperud, Megan                  2) Rear, Quinn                    
     3) Hollis, Harley                  4) Atkins, Savanna                
  2 Cambridge  'A'                                    1:59.00    2:00.00  
     1)                                 2) Jarlsberg, Jazmynn             
     3) Jeffery, Carley                 4) Rudolph, Anya                  
  3 Waterloo High School  'A'                         2:10.00    2:10.58  
     1) King, Leah                      2) Saxby, Amanda                  
     3) Behan, Bridget                  4) Behan, Vickie                  
 
Girls 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                          1:48.02    4:31.25  
     1) Hanson, Alexis                  2) DeNure, Emily                  
     3) Diaz, Emily                     4) Walters, Alex                  
  2 Waterloo High School  'A'                         4:40.00    4:34.58  
     1) Crave, Laura                    2) MacLaughlin, Jasmine           
     3) Madderom, Haley                 4) Forman, Cassie                 
  3 Cambridge  'A'                                    4:49.00    4:40.91  
     1)                                 2) Moran, Allison                 
     3) Jeffery, Carley                 4) Hensel, Amy                    
 
Girls 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                         11:30.00   10:41.03  
     1)                                 2) Kaiser, Amanda                 
     3) Brown, Jamie                    4) DeNure, Emily                  
  2 Waterloo High School  'A'                        10:40.00   10:45.65  
     1) Welhoefer, Jordyn               2) Madderom, Haley                
     3) MacLaughlin, Jasmine            4) Forman, Cassie                 
  3 Cambridge  'A'                                   11:35.00   11:11.60  
     1)                                 2) Hensel, Amy                    
     3) Daly, Kelly                     4) Hampton, Katie                 
 
Girls High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brusveen, Ashley             Sugar River          5-03.00    5-04.00  
  2 Popenfus, Sabrina            Sugar River          4-06.00    4-06.00  
  3 Jeffery, Carley              CAM                  4-06.00    4-04.00  
  4 Stecha, Sam                  Sugar River          4-06.00   J4-04.00  
  5 Dawson, Kelly                CAM                  4-04.00    4-02.00  
 -- Atkins, Savanna              Sugar River          4-04.00   X4-06.00  
 
Girls Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Neperud, Megan               Sugar River          7-06.00    7-06.00  
  2 Behan, Bridget               WLOO                 5-06.00   J7-06.00  
  3 Wiggand, Kayla               WLOO                 7-00.00    7-00.00  
  4 King, Leah                   WLOO                 5-00.00    6-00.00  
  5 Hinich, Cassandra            CAM                            J6-00.00  
  6 Woller, Bianca               Sugar River          6-00.00    5-06.00  
 
Girls Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Brunner, Madeline            Sugar River         14-08.00   15-00.00  
  2 Hanson, Alexis               Sugar River         14-03.00   14-06.50  
  3 Lincks, Emma                 WLOO                13-03.00   12-10.00  
  4 Fried, Ariel                 Sugar River         13-06.25   12-09.00  
  5 Bergan, Madeline             WLOO                11-04.00   11-00.00  
  6 Ward, Grace                  WLOO                12-00.00  J11-00.00  
  7 Golfinos, Athena             CAM                 11-02.00   10-11.50  
 -- Jones, Jenny                 WLOO                11-00.00  X11-06.00  
 -- Sallwey, Jaqueline           CAM                            X9-01.00  
 
Girls Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Stecha, Sam                  Sugar River         29-06.50   27-09.00  
  2 Hollis, Harley               Sugar River         26-02.00   26-04.50  
  3 Rupp, Susanna                Sugar River         25-07.00   26-00.50  
  4 Behan, Vickie                WLOO                24-02.00   23-07.25  
  5 Wussow, Liz                  WLOO                22-00.00   21-09.50  
  6 Bergan, Madeline             WLOO                21-09.50   21-02.00  
 -- Gillen, Liz                  WLOO                21-01.00  X21-09.00  
 
Girls Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putland, Jessica             Sugar River         32-05.00   32-01.00  
  2 Schween, Kayla               Sugar River         27-09.00   27-10.00  
  3 Alcivar, Stephanie           WLOO                26-00.00   24-11.00  
  4 Anderson, Sydney             WLOO                23-05.00   23-04.00  
  5 Conrad, Falan                CAM                 21-00.00   22-07.50  
  6 Statz, Melinda               Sugar River         20-05.50   20-03.00  
  7 Tank, Katelyn                CAM                 19-00.00   20-00.00  
  8 Jones, Jenny                 WLOO                18-00.00   19-01.50  
 -- Lee-Macht, Sierra            Sugar River                   X17-02.00  
 -- Theis, Cassie                WLOO                16-09.00  X15-11.00  
 -- Laufenberg, Megan            Sugar River                   X15-10.50  
 
Girls Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Putland, Jessica             Sugar River           106-05     114-05  
  2 Walters, Alex                Sugar River            74-01      94-09  
  3 Brown, Jamie                 Sugar River            59-07      80-02  
  4 Saxby, Amanda                WLOO                   58-00      67-04  
  5 Alcivar, Stephanie           WLOO                   67-04      67-03  
  6 Anderson, Sydney             WLOO                   60-00      61-06  
  7 Wilson, Izzy                 CAM                               52-09  
  8 Conrad, Falan                CAM                    41-00      46-02  
 -- Statz, Melinda               Sugar River            60-00     X61-06  
 -- Schween, Kayla               Sugar River            58-06     X54-01  
 -- Theis, Cassie                WLOO                   49-00     X34-06  
 -- Tank, Katelyn                CAM                              X32-03  
 
Boys 100 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Ellis, Travis                WLOO                   11.73      11.98   1 
  2 Bigler, Cody                 Sugar River            12.39      12.05   1 
  3 Benton, Donald               Sugar River            12.90      12.47   2 
  4 Brraunschweig, Keegan        WLOO                   12.27      12.67   1 
  5 Kornelson, Seth              CAM                    13.20      12.73   1 
  6 Westby, Nick                 WLOO                   12.52      12.76   1 
  7 Gehrett, Zach                Sugar River                       12.83   1 
  8 Carpenter, Tanner            CAM                    13.50      13.38   2 
 -- Dorn, Evan                   Sugar River            13.43     X12.98   3 
 -- Erb, Nick                    Sugar River                      X13.20   3 
 -- Kenseth, Jared               CAM                    14.00     X13.31   3 
 -- Vike, Austin                 Sugar River                      X13.33   3 
 -- Kick, Oliver                 WLOO                   12.92     X13.40   2 
 -- Ulam, Matt                   WLOO                   12.60     X13.65   2 
 -- Tagura, Rowell               WLOO                             X15.08   3 
 -- Petters, Josh                CAM                              X16.32   3 
 
Boys 200 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Resnick, Alex                CAM                    24.50      24.49   1 
  2 Johnson, Kelvin              Sugar River            27.51      25.01   2 
  3 French, Kirbie               Sugar River            24.82      25.28   1 
  4 Stadelman, Justin            Sugar River            25.97      25.69   1 
  5 Radloff, Quincy              WLOO                   26.49      26.91   1 
  6 Kornelson, Seth              CAM                    27.50      27.23   1 
  7 Schickert, Cameron           WLOO                   26.83      27.75   1 
  8 Tagura, Rowell               WLOO                              31.01   2 
 -- Westby, Nick                 WLOO                   27.31     X26.87   2 
 -- Carpenter, Tanner            CAM                    30.00     X27.27   3 
 -- Jelle, David                 Sugar River            28.84     X27.83   3 
 -- Schmidt, Ryan                WLOO                   26.96     X27.94   3 
 -- Davison, Josh                WLOO                   28.00     X28.28   2 
 -- Petters, Josh                CAM                              X34.60   3 
 -- Kurkowski, Evan              WLOO                   28.00     X34.80   2 
 
Boys 400 Meter Dash
===================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H# Points
===================================================================================
  1 Haak, Dennis                 Sugar River            52.76      53.53   1 
  2 Resnick, Alex                CAM                    55.20      53.94   1 
  3 Miller, Riley                Sugar River                       59.21   2 
  4 Bigler, Cody                 Sugar River                     1:00.23   1 
  5 Kenseth, Jared               CAM                             1:01.56   2 
  6 Houston, Tyler               WLOO                            1:02.05   1 
  7 Grieser, Jens                CAM                  1:02.00    1:02.43   1 
  8 Fugate, Andrew               WLOO                            1:06.79   1 
 -- Rogers, Callen               Sugar River                    X1:04.96   2 
 -- Pratt, Evan                  WLOO                 1:12.00   X1:11.49   2 
 
Boys 800 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCoy, Ryan                  Sugar River          2:03.62    2:06.99  
  2 Morgan, Wesley               Sugar River          2:12.30    2:11.00  
  3 Nieting, Sam                 WLOO                            2:17.84  
  4 Grieser, Jens                CAM                  2:25.00    2:21.49  
  5 Owens, Shaun                 CAM                  2:27.00    2:28.72  
  6 Vetterli, Young-chul         Sugar River          2:24.25    2:29.25  
  7 Behm, Keith                  CAM                  2:30.00    2:35.01  
 -- Gabriel, Paul                Sugar River                    X2:37.03  
 -- Vultaggio, Andrei            Sugar River          2:36.70   X2:37.73  
 -- Sunderlage, Jason            Sugar River          2:43.06   X2:43.17  
 -- Hampton, Chad                CAM                  3:00.00   X3:07.18  
 
Boys 1600 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 McCoy, Ryan                  Sugar River          4:35.42    4:38.01  
  2 Forman, Joey                 WLOO                 4:57.47    4:54.13  
  3 Yeiser, Alexander            Sugar River          5:05.90    4:59.84  
  4 Vetterli, Young-chul         Sugar River          5:18.76    5:15.14  
  5 Behm, Keith                  CAM                     5.30    5:17.46  
  6 Owens, Shaun                 CAM                  5:25.00    5:17.70  
 -- Nieting, Sam                 WLOO                           X5:15.43  
 -- Gabriel, Paul                Sugar River                    X5:37.50  
 -- Paulson, Trevor              Sugar River                    X5:38.27  
 -- Vultaggio, Andrei            Sugar River          5:56.35   X5:39.43  
 -- Sunderlage, Jason            Sugar River          6:25.60   X6:05.21  
 -- Hampton, Chad                CAM                  6:24.00   X6:21.89  
 
Boys 3200 Meter Run
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Haak, Dennis                 Sugar River         11:02.05   10:30.36  
  2 Forman, Joey                 WLOO                11:13.00   10:59.07  
  3 Miller, Riley                Sugar River         11:21.50   11:05.42  
  4 Christen, Taylor             Sugar River         12:39.50   12:00.26  
  5 Behm, Keith                  CAM                 14:00.00   12:35.40  
 
Boys 110 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Beckman, Jon                 Sugar River            16.36      16.26  
  2 Johnson, Kelvin              Sugar River            17.45      18.24  
  3 Schemm, Jacob                WLOO                   19.50      19.42  
  4 Schmidt, Ryan                WLOO                   18.30      19.66  
  5 Eggenbergger, Max            Sugar River            20.80      20.26  
  6 Karls, Zeth                  WLOO                   19.80      20.91  
 
Boys 300 Meter Hurdles
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Johnson, Kelvin              Sugar River            44.15      44.00  
  2 Beckman, Jon                 Sugar River            44.90      44.90  
  3 Frigge, Patrick              WLOO                   45.56      44.98  
  4 Stern, Josh                  Sugar River            43.12      45.99  
  5 Karls, Zeth                  WLOO                   48.69      47.80  
 -- Schemm, Jacob                WLOO                   50.28     X50.81  
 
Boys 4x100 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Waterloo High School  'A'                           46.50      49.09  
     1) Meyer, Trevor                   2) Radloff, Quincy                
     3) Westby, Nick                    4) Ellis, Travis                  
  2 Sugar River Raiders  'A'                            48.73      51.12  
     1) Dorn, Evan                      2) Benton, Donald                 
     3) Gocht, Alex                     4) Gehrett, Zach                  
  3 Cambridge  'A'                                      55.00      54.55  
     1) Kenseth, Jared                  2) Petters, Josh                  
     3) Kornelson, Seth                 4) Carpenter, Tanner              
 -- Sugar River Raiders  'B'                                      X54.90  
     1) Erb, Nick                       2) Thompson, Craig                
     3) Beil, Joey                      4) Schramm, Jerrit                
 -- Sugar River Raiders  'C'                                      X55.87  
     1) Jelle, David                    2) Stuessy, Jacob                 
     3) Schmitz, Mike                   4) McMahon, Tucker                
 
Boys 4x200 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                          1:39.00    1:40.48  
     1) Stadelman, Justin               2) Beckman, Jon                   
     3) Benton, Donald                  4) Dockter, Cole                  
  2 Waterloo High School  'A'                         1:48.00    1:42.10  
     1) Frigge, Patrick                 2) Brraunschweig, Keegan          
     3) Radloff, Quincy                 4) Wilke, Kory                    
 -- Sugar River Raiders  'B'                                    X1:44.83  
     1) Gocht, Alex                     2) Eggenbergger, Max              
     3) Beil, Joey                      4) Dorn, Evan                     
 
Boys 4x400 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                          3:44.45    3:47.26  
     1) Haak, Dennis                    2) Yeiser, Alexander              
     3) Stern, Josh                     4) McCoy, Ryan                    
  2 Waterloo High School  'A'                         4:00.00    4:08.57  
     1) Brraunschweig, Keegan           2) Ellis, Travis                  
     3) Houston, Tyler                  4) Frigge, Patrick                
 -- Sugar River Raiders  'B'                                    X4:19.75  
     1) Vultaggio, Andrei               2) Gabriel, Paul                  
     3) Eggenbergger, Max               4) Paulson, Trevor                
 -- Sugar River Raiders  'C'                                    X4:22.00  
     1) Rogers, Callen                  2) Schmitz, Mike                  
     3) McMahon, Tucker                 4) Jelle, David                   
 
Boys 4x800 Meter Relay
================================================================================
    School                                               Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Sugar River Raiders  'A'                          8:46.19    9:25.35  
     1) Vetterli, Young-chul            2) Miller, Riley                  
     3) Stern, Josh                     4) Rogers, Callen                 
  2 Waterloo High School  'A'                         9:50.00   10:47.33  
     1) Karls, Zeth                     2) Lemke, Josh                    
     3) Nieting, Sam                    4) Forman, Joey                   
 -- Sugar River Raiders  'B'                                   X10:31.61  
     1) Schmitz, Mike                   2) Paulson, Trevor                
     3) McMahon, Tucker                 4) Gabriel, Paul                  
 
Boys High Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Farmer, Brett                CAM                  5-08.00    6-04.00  
  2 French, Kirbie               Sugar River          5-08.00    5-10.00  
  3 Woods, Garrison              Sugar River                     5-08.00  
  4 Pratt, Evan                  WLOO                 5-00.00    5-00.00  
  4 Stadelman, Justin            Sugar River          4-10.00    5-00.00  
 -- Gocht, Alex                  Sugar River                         XNH  
 -- Schickert, Cameron           WLOO                 5-02.00         NH  
 
Boys Pole Vault
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Meyer, Trevor                WLOO                11-00.00   11-06.00  
  2 Wilke, Kory                  WLOO                10-00.00   11-00.00  
  3 Morgan, Wesley               Sugar River         12-00.00  J11-00.00  
  4 Owens, Shaun                 CAM                  9-06.00    9-06.00  
  5 Dockter, Cole                Sugar River         10-06.00   J9-06.00  
  6 Vetterli, Young-chul         Sugar River          7-00.00    9-00.00  
  7 Brraunschweig, Keegan        WLOO                 8-06.00    8-00.00  
 -- Radloff, Quincy              WLOO                 8-00.00   X9-00.00  
 -- Fugate, Andrew               WLOO                 8-00.00   X8-00.00  
 -- Grieser, Jens                CAM                            X8-00.00  
 
Boys Long Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 French, Kirbie               Sugar River         19-00.00   19-01.50  
  2 Woods, Garrison              Sugar River                    18-08.00  
  3 Bigler, Cody                 Sugar River         17-07.00   17-10.50  
  4 Schmidt, Ryan                WLOO                16-00.00   16-05.00  
  5 Kornelson, Seth              CAM                 14-00.00   15-02.00  
  6 Kenseth, Jared               CAM                 14-03.00  J15-02.00  
  7 Houston, Tyler               WLOO                15-02.00   14-10.50  
  8 Tagura, Rowell               WLOO                           12-04.00  
 -- Stadelman, Justin            Sugar River         17-02.00  X16-07.00  
 -- Schramm, Jerrit              Sugar River         15-05.00  X16-02.50  
 -- Vike, Austin                 Sugar River                   X15-09.00  
 -- Dorn, Evan                   Sugar River         15-05.00  X15-08.00  
 -- Kick, Oliver                 WLOO                15-00.00  X14-10.00  
 
Boys Triple Jump
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Resnick, Alex                CAM                 37-10.00   36-06.75  
  2 Stern, Josh                  Sugar River         37-11.00   35-10.25  
  3 Achenbach, Casey             Sugar River         36-05.00   35-06.00  
  4 Gehrett, Zach                Sugar River         35-04.00   33-09.00  
  5 Westby, Nick                 WLOO                33-04.00   32-00.00  
  6 Kick, Oliver                 WLOO                31-11.00   31-10.25  
  7 Grieser, Jens                CAM                 32-00.00   31-04.50  
 -- Woods, Garrison              Sugar River                   X39-00.50  
 -- Johnson, Kelvin              Sugar River         33-11.00  X35-01.50  
 -- Gocht, Alex                  Sugar River         34-08.00  X34-04.75  
 -- Schmidt, Ryan                WLOO                30-00.00  X32-08.00  
 -- Vike, Austin                 Sugar River                   X30-07.50  
 -- Pratt, Evan                  WLOO                30-00.00  X29-08.75  
 -- Stuessy, Jacob               Sugar River                   X26-02.00  
 
Boys Shot Put
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davison, Josh                WLOO                44-03.00   44-10.00  
  2 Boley, Dallas                Sugar River         39-01.00   38-09.50  
  3 Selje, David                 CAM                 36-10.00   38-08.50  
  4 Nelson, Austin               CAM                 36-06.00   37-01.50  
  5 Kurkowski, Evan              WLOO                37-08.00   36-03.50  
  6 Thompson, Craig              Sugar River         32-06.00   33-09.00  
  7 Stuessy, Jacob               Sugar River         31-11.00   32-02.00  
  8 Nelson, Sam                  CAM                 24-00.00   27-10.00  
 -- Achenbach, Casey             Sugar River         30-07.50  X29-05.00  
 -- Zimmerman, Logan             Sugar River         29-01.50  X28-08.00  
 -- Erb, Nick                    Sugar River         27-11.50  X28-06.00  
 -- Sokol, Phillip               Sugar River         21-00.00  X22-07.00  
 -- Mares, Miguel                CAM                           X22-02.00  
 -- Gilbertson, Mitchel          Sugar River         20-02.50  X20-05.00  
 
Boys Discus Throw
================================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Davison, Josh                WLOO                  137-03     136-05  
  2 Nelson, Austin               CAM                   114-04     118-10  
  3 Selje, David                 CAM                   110-00     112-09  
  4 Boley, Dallas                Sugar River           113-08     109-03  
  5 Achenbach, Casey             Sugar River           108-02     106-04  
  6 Fugate, Andrew               WLOO                   85-07      95-09  
  7 Beil, Joey                   Sugar River            96-09      93-09  
  8 Nelson, Sam                  CAM                    80-00      79-04  
 -- Stuessy, Jacob               Sugar River            75-03     X89-01  
 -- Erb, Nick                    Sugar River            85-09     X84-10  
 -- Thompson, Craig              Sugar River                      X79-07  
 -- Zimmerman, Logan             Sugar River            62-11     X79-03  
 -- Gilbertson, Mitchel          Sugar River            64-08     X57-00  
 -- Sokol, Phillip               Sugar River            52-08     X46-03  
 -- Mares, Miguel                CAM                                  X6